Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

’Bizim Yunus’ projesi gençlerin geleceğine ışık tutuyor

“BİZİM YUNUS” PROJESİ KAPSAMINDA MANİSA’DA YAŞAYAN ÇOCUKLAR VE GENÇLER, TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
’Bizim Yunus’ projesi gençlerin geleceğine ışık tutuyor
87 views
27 Mart 2021 - 16:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Bizim Yunus” projesi kapsamında Manisa’da yaşayan çocuklar ve gençler, tarihi ve kültürel değerler hakkında bilgi sahibi oluyor.

Şiirleriyle insan ve doğa sevgisi, hoşgörü, kardeşlik ve barış kavramlarını en duru Türkçe anlatarak dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlığa seslenen Yunus Emre vefatının 700’üncü yılı nedeniyle UNESCO tarafından anma yıl dönümleri kapsamında alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 2021 yılını ’Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ ilan etti. ’Bizim Yunus’ olarak adlandırılan 2021’de Cumhurbaşkanlığı himayesinde ’Dünya Dili Türkçe’ başlığıyla gerçekleştirilecek etkinliklerde Yunus Emre’nin mirası olan Türkçe’nin önemi vurgulanacak, medeniyet dili kimliğiyle Türkçe’nin bilinçli ve doğru kullanımının sağlanması yönünde çalışmalar yapılıyor. Manisa’da da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinasyonu ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliği ile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuk evlerinde ve çocuk destek merkezinde kalan çocuklara yönelik etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında Kula ilçesinde bulunan Yunus Emre ve Tapduk Emre türbesi, Kula, Salihli Volkanik Jeopark, Kula Tarihi Evleri ve Peri Bacalarını ziyaret eden çocuklara eğitimciler tarafından Yunus Emre’nin hayatı, insan sevgisi ve hoşgörüsünün yanı sıra bölgenin tarihi ve coğrafi özellikleri hakkında bilgiler verildi. Gezinin ardından Kula Spor Komplesinde antrenörler eşliğinde çocukların katılımıyla eskirim, geleneksel okçuluk, modern okçuluk, ayak tenisi, badminton, voleybol ve basketbol gibi sportif etkinlikler düzenlendi. “Bizim Yunus” projesi kapsamında düzenlenen sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle çocuklar hem tarihi hem de kültürel değerler hakkında bilgi sahibi oluyor. Bu kapsamda düzenlenen sportif etkinliklerle de sosyalleşmeleri sağlanıyor. Etkinliklerin ardından Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gençlere katılım belgesi verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.