Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çevreci yatırıma filtrasyon ve uzaktan okuma sistemi

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SOMA’DAKİ HAVA KİRLİLİĞİNİ AZALTMAK VE KONUTLARI ISITMAK AMACIYLA YAKLAŞIK 180 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILAN BÖLGESEL ISITMA SİSTEMLERİ’NDEKİ FİLTRASYON VE UZAKTAN OKUMA SİSTEMİNİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çevreci yatırıma filtrasyon ve uzaktan okuma sistemi
51 views
28 Mart 2021 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Soma’daki hava kirliliğini azaltmak ve konutları ısıtmak amacıyla yaklaşık 180 milyon liralık yatırım yapılan Bölgesel Isıtma Sistemleri’ndeki filtrasyon ve uzaktan okuma sisteminin geliştirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Çevreci çalışmaları ile Manisalıların yaşam kalitesini arttırmayı amaçlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma ilçesinde de önemli çalışmaları hayata geçiriyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya ile birlikte bu kapsamda Soma ilçesinde bir takım temaslarda bulundu. Heyet ilk olarak Anadolu Birlik Holding tarafından işletilen Soma Termik Santralini ziyaret etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Soma Muhtarlık İşleri Müdürü Can Doğan Cansever’in de hazır bulunduğu ziyarette ilk olarak Soma Termik Santral Üretim Direktörü Mehmet Öksüzler, İdari ve Mali İşler Direktörü Güvenç Erdoğan ile görüşüldü. Büyükşehir Belediyesi heyeti daha sonra Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri’ni ziyaret etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Soma ilçesine yapılan ziyaretler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Cengiz Ergün öncülüğünde hayata geçirilen çevreci projeye bugüne kadar yaklaşık 180 milyon liralık yatırım yapıldığını aktaran Topkaya, “Hava kirliliğinin azaltılması ve konutların ısıtılması noktasında oldukça büyük önem taşıyan Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri’nde filtrasyon ve uzaktan okuma sistemlerinin hangi aşamada olduğunu değerlendirdik. Filtrasyon sistemi, hat içerisindeki suyun, metal ve benzeri katı partiküllerinden arındırılmasını sağlıyor. Uzaktan okuma sistemi ile hat üzerinde dağıtılan suyun sıcaklık kontrollerinin yapılması kolaylaşıyor. Sistemin sağlıklı işlemesi, halkımızın hayatını kolaylaştırması ve yaşam kalitesini arttırması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.