Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Enerji kahramanlarının karlı dağlarda zorlu mücadelesi

MANİSA’NIN YÜKSEK KESİMLERİNDE ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞININ VE BUZLANMANIN ARTIŞIYLA HAREKETE GEÇEN SAHA EKİPLERİ, ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ EN AZA İNDİREBİLMEK İÇİN MÜCADELE VERİYOR. DAĞLARIN ZİRVELERİNDE METRELERCE YÜKSEKLİKTEKİ ELEKTRİK DİREKLERİNE TIRMANAN GDZ ELEKTRİK SAHA EKİPLERİ DİREKLERİ KAPLAYAN BUZLARI KIRMAK İÇİN YOĞUN ÇABA HARCIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Enerji kahramanlarının karlı dağlarda zorlu mücadelesi
66 views
20 Şubat 2021 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa’nın yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ile birlikte oluşan buzlanma sebebiyle elektrik nakil hatlarında oluşabilecek arızalara karşı saha ekipleri karlı dağlarda zorlu bir mücadele veriyor. Metrelerce yükseklikteki elektrik direklerine tırmanan GDZ Elektrik saha ekipleri, direkleri kaplayan buzları kırmak için yoğun çaba harcıyor.

Manisa’nın yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma bazı bölgelerde hayatı olumsuz etkiledi. Dondurucu soğukla birlikte tipi şeklinde yağan kar, enerji dağıtım hatlarının bağlı olduğu direklerin buz tutmasına neden oldu. Bu durum üzerine harekete geçen GDZ Elektrik saha ekipleri, dondurucu soğuğa rağmen karlı tepelere çıkarak, olası elektrik kesintilerini en aza indirmek için çalışmalarına başladı. Buzla kaplı direklerin üzerinde yaptıkları incelemelerin ardından tüm güvenlik önlemlerini alarak direğe çıkan ekipler, hem rüzgar ve karla mücadele ederken, bir yandan da direklere kaplayan buzları kırıyor. Buz yükünden arındırılan direklerde hasar gören elektrik kabloları ekipler tarafından değiştirilerek enerji hattındaki kesintilerin önüne geçiliyor.

Enerji kahramanları hemen hemen her gün farklı noktada ağır kış şartlarına karşı kesintisiz elektrik için çalışmalarını sürdürüyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.