Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fırtınada zarar gören seralar bakıma alındı

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSAL HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI, ÖRTÜ ALTI YETİŞTİRİCİLİĞİ (SERALARIN) GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA KURULUMU TAMAMLANAN, ANCAK GEÇTİĞİMİZ AYLARDA MEYDANA GELEN ŞİDDETLİ FIRTINADA ZARAR GÖREN SERALARDA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMASINA BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Fırtınada zarar gören seralar bakıma alındı
42 views
06 Ağustos 2021 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, örtü altı yetiştiriciliği (seraların) geliştirilmesi projesi kapsamında kurulumu tamamlanan, ancak geçtiğimiz aylarda meydana gelen şiddetli fırtınada zarar gören seralarda bakım ve onarım çalışmasına başladı.

24 Haziran’da meydana gelen şiddetli fırtınada, Kırkağaç Gördes, Demirci, Köprübaşı ve Kula ilçelerinde 14 sera zarar gördü. Üreticiyi yalnız bırakmayan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, kullanılmaz hale gelen seralarda yerinde hasar tespiti yaparak, hızla onarım çalışmasına başladı. Seralarda bakım ve onarım çalışmasının kısa süre içerisinde tamamlanarak üreticilere teslim edileceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “2016 yılında başladığımız örtü altı yetiştirildiği projesinde, bugüne kadar 324 seranın kurulumunu yaparak üreticimize teslim ettik. Ancak geçtiğimiz aylarda yaşanan şiddetli fırtınada Kırkağaç, Gördes, Demirci, Köprübaşı ve Kula ilçelerinde 14 sera zarar gördü. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatıyla, biz de bu seralarda yerinde hasar tespit çalışmasına başladık. Naylonları yırtılan ve yıkılarak kullanılamaz hale gelen seralarda kısa süre içerisinde bakım ve onarım çalışmasını tamamlayarak tekrar üreticimize teslim edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.