Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fotoğraf kursiyerlerine Ahmet Hamdi Bey anlatıldı

TURGUTLU BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI OLARAK ÇALIŞAN TURGUTLU KENT MÜZESİ’NDE ZİYARETÇİLERE AKTARILAN İLÇENİN SEMBOLLERİNDEN BİRİSİ OLAN FOTOĞRAFÇI AHMET HAMDİ BEY, BU KEZ HALK EĞİTİMİ MERKEZİNİN FOTOĞRAFÇILIK KURSİYERLERİNE AKTARILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Fotoğraf kursiyerlerine Ahmet Hamdi Bey anlatıldı
22 views
08 Ocak 2022 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Turgutlu Kent Müzesi’nde ziyaretçilere aktarılan ilçenin sembollerinden birisi olan Fotoğrafçı Ahmet Hamdi Bey, bu kez Halk Eğitimi Merkezinin fotoğrafçılık kursiyerlerine aktarıldı.

İlçe Halk Eğitimi Merkezinin fotoğrafçılık kursunun talebi üzerine Turgutlu Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla tarafından kursiyerlere Fotoğrafçı Ahmet Hamdi Bey hakkında bir sunum yapıldı. 1928 yılında Turgutlu’ya gelerek burada fotoğrafçılığa başlayan Ahmet Hamdi Bey (Yenice), ilçenin 1930’lu ve 40’lı yıllardaki sosyal ve kültürel yaşamından günümüze kalan belge niteliğindeki fotoğraflarıyla tanınıyor. Aynı zamanda müzisyen olan Ahmet Hamdi Bey, çok yönlülüğü ile de ilçenin uzun bir dönemine damga vurmuş durumda. Turgutlu Kent Müzesi’nin birkaç farklı noktasında değinilen Ahmet Hamdi Bey, fotoğrafçılık kursiyerlerine yaşamı ve eserlerinden örneklerle aktarıldı. Sunumda Ahmet Hamdi Bey’in belgesel fotoğrafçılık ve fotoğrafın belgesel değeri konularındaki değeri üzerinde ayrıca durulurken fotoğraf çözümlemeleri ile sunum tamamlandı.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Kent tarihimizin en önemli isimlerinden biri olan, çektiği fotoğraflar ve bıraktığı eserlerle geçmişimizi bugünlere aktaran Ahmet Hamdi Bey’in gençlerimiz tarafından tanınmasını sağlayan Kent Müzesi Sorumlumuz Mehmet Gökyayla ve bu önemli sunumda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.