Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Genel Müdür Aslay’dan Turgutlu ve Yunusemre’de inceleme

TURGUTLU İLÇESİNDE DÜN ÖĞLE SAATLERİNDE ETKİLİ OLAN ŞİDDETLİ YAĞIŞ, KISMİ SU TAŞKINLARINA NEDEN OLDU. MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (MASKİ) GENEL MÜDÜRÜ BURAK ASLAY VE GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ERMAN AYDINYER, SU TAŞKINLARININ GÖRÜLDÜĞÜ SELVİLİTEPE, MUSTAFA KEMAL, ATATÜRK VE YENİ MAHALLE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU. YAŞANAN TAŞKINLAR HAKKINDA EKİPLERDEN BİLGİ ALAN GENEL MÜDÜR ASLAY, SU BASKINLARININ ÖNÜNE GEÇEBİLMEK İÇİN ÇALIŞMALARA HIZ VERİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Genel Müdür Aslay’dan Turgutlu ve Yunusemre’de inceleme
61 views
31 Ocak 2021 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay Turgutlu ve Yunusemre ilçelerinde incelemelerde bulundu.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay Turgutlu’da Mustafa Kemal ve Atatürk mahallelerinde yağmur suyu hattı çalışmalarını, Yunusemre ilçesinde ise Atatürk Mahallesi Dericiler Sitesi’nin olduğu kavşak noktasında incelemelerde bulundu.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer ile birlikte Turgutlu’da incelemelerde bulundu. Genel Müdür Aslay, Mustafa Kemal ve Atatürk mahallelerinde yapılacak olan yağmur suyu hattının vatandaşların mağduriyetini gidereceğini belirtti.

“Yağmursuyu hattı ve üstyapı çalışması vatandaşlarımızın sorununu giderecek”

Turgutlu ilçesinde dün öğle saatlerinde etkili olan şiddetli yağış, kısmi su taşkınlarına neden oldu. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay ve Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, su taşkınlarının görüldüğü Selvilitepe, Mustafa Kemal, Atatürk ve Yeni Mahalle’de incelemelerde bulundu. Yaşanan taşkınlar hakkında ekiplerden bilgi alan Genel Müdür Aslay, su baskınlarının önüne geçebilmek için çalışmalara hız verileceğini söyledi.

Mustafa Kemal ve Atatürk mahallelerinde yapılacak olan 4 bin 250 metre yağmur suyu hattı ve 30 bin metrekare üstyapı çalışmaları için de bölgede incelemelerde bulunan Genel Müdür Aslay, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün önderliğinde yaptığımız çalışmalar Manisa’ya bambaşka bir çehre kazandırdı. Turgutlu ilçemiz Mustafa Kemal ve Atatürk mahallelerinde yapacağımız 4 bin 250 metre yağmur suyu hattı ve 30 bin metrekare kilit parke döşeme çalışmalarıyla bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını büyük ölçüde gidereceğiz” diye konuştu.

Yağmur suyu birikintilerine son verecek çalışmanın planlaması yapıldı

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Yunusemre ilçesi Atatürk Mahallesi Dericiler Sitesi’nin olduğu kavşak noktasında da incelemelerde bulundu. Aşırı yağışlarda mevcut alanın çevre yolu ile bölünmesinden sonra su birikintisi yaşanmaya başlandığını belirten Aslay, bölgede yapacakları koruge boru imalatı ile suyun dere yatağına sağlıklı bir şekilde deşarj edileceğini ifade etti.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay’a incelemeleri sırasında Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cem Çöllü, Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz ile teknik personel eşlik etti.

Çalışma kısa süre içerisinde başlayacak

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, bölgede yaptığı inceleme sonrası yaptığı açıklamada, “Dericiler Sitesi’nin olduğu kavşak noktasında çevre yolunun inşa edilmesinden sonra yolun altında su birikintileri yaşanmaya başlamıştı. Biz de ekiplerimizle birlikte mevcut alanda incelemede bulunduk, çözüm için gerekli planlamayı yaptık. Ekiplerimiz kısa bir süre içerisinde çalışmalarına başlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün öncülüğünde hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.