Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstatistiklerde Manisa’nın üst sıralarda olması sevindirdi

TÜİK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET EDEN MANİSA VALİSİ YAŞAR KARADENİZ, NÜFUS, EKONOMİK VE SOSYAL ALANLARDA ALINAN VERİLERİN YOL GÖSTERİCİ OLDUĞUNU, İSTATİSTİKLERDE MANİSA’NIN TARIM VE SANAYİDE ÜST SIRALARDA OLMASININ MEMNUNİYET VERİCİ OLDUĞUNU İFADE ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İstatistiklerde Manisa’nın üst sıralarda olması sevindirdi
101 views
06 Ocak 2021 - 18:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TÜİK Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, nüfus, ekonomik ve sosyal alanlarda alınan verilerin yol gösterici olduğunu, istatistiklerde Manisa’nın tarım ve sanayide üst sıralarda olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Vali Yaşar Karadeniz, kurum ziyaretleri kapsamında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

2021 yılında 2020 yılının istatistiklerinin alınmaya başladığını ifade eden Vali Karadeniz, nüfus, ekonomik ve sosyal alanlarda alınan verilerin Manisa açısından yol gösterici ve çok önemli olduğunu ifade etti.

Bir önceki yıl verilerinde Manisa’nın tarımda 2’nci, sanayide 6’ncı olduğunu hatırlatan Vali Karadeniz, TÜİK Bölge Müdürü Dr. Tahir Baysak’ın Manisa’nın tarımda 1’inci sıraya yaklaşmış olduğunu ve verilerin açıklanması ile Konya’nın önüne geçilme durumunun yüksek olduğu bilgisini vermesinin de memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Resmi nitelikli tüm verilerin Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlandığını ifade eden Bölge Müdürü Baysak, pandemi süreci ile çalışma metodunda değişikliğe gidilerek Alo 124 hattının kurulduğunu, metodolojisi uygun olan çalışmaları telefon üzerinden, bazı çalışmaları da hem alan ziyareti hem de telefonla hibrit bir yöntem ile gerçekleştirdiklerini ifade ederek bunun hem zaman hem de tasarruf açısından kamu faydası sağladığını söyledi. Baysak, alandan çekilemeyecek çalışmalar konusunda da sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı tüm zamanlarda saha çalışmalarını kesintisiz sürdürdüklerini ifade etti.

TÜİK ziyaretinde ayrıca Bölge Müdürü Dr. Tahir Baysak’tan kurumun yapısı, görev alanları, Manisa ve diğer bölge illeri ile ilgili bilgi alan Vali Yaşar Karadeniz, Bölge Müdürü Baysak ve personeline çalışmalarında başarılar diledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.