Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Jandarmadan refüjlerde çalışan belediye personeline trafik eğitimi

MANİSA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI TRAFİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN REFÜJ VE YOLLARDA ÇALIŞAN KENT ESTETİĞİ, FEN İŞLERİ, ZABITA İLE ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ PERSONELİNE YÖNELİK, TRAFİK VE YOL GÜVENLİĞİ KONULARINDA EĞİTİM VERDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Jandarmadan refüjlerde çalışan belediye personeline trafik eğitimi
117 views
26 Eylül 2020 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesinin refüj ve yollarda çalışan Kent Estetiği, Fen İşleri, Zabıta ile Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi personeline yönelik, trafik ve yol güvenliği konularında eğitim verildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırtık Şantiyesi’nde gerçekleşen eğitime Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Jandarma Kıdemli Başçavuş Ünal Erdemir, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Özgür Yağbasan ve Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü görevli personeli katıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi uhdesinde görev tanımı kapsamında karayolları üzerinde çalışan Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı personellerine yönelik olarak verilen eğitimde, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamında karayollarında can ve mal güvenliği yönünden trafik düzenini sağlamak ve trafik güvenliğini ilgilendiren tüm konularda alınacak tedbirler anlatıldı. Jandarma Kıdemli Başçavuş Ünal Erdemir, hazırladığı slayt gösterisi ile karayolları üzerinde çalışma esnasında alınacak önlemleri detaylı bir şekilde personellere aktardı ve tedbirlere uyulmasının olası kazalar karşısında hayat kurtarma açısından oldukça önemli olduğuna değindi. Şantiye binası içerisinde gerçekleşen teorik eğitimin ardından Manisa Turgutlu Caddesi üzerinde hazırlanan çalışma koridorunda kriterlere uygun olarak çalışmanın ne şekilde yapılması gerektiği uygulamalı bir şekilde gösterildi.

Vefat eden işçiler için lokma döküldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, 2016 ve 2018 yıllarında çalışma alanlarında gerçekleşen kazalar nedeniyle kaybettiği personelleri adına lokma hayrı da döktürdü. İşçilerin ruhuna okunan dualar ve lokma hayrının ardından konuşan Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Sabah saatlerinden itibaren Jandarma Trafik Şube Müdürlüğümüzün destekleri ile güzel ve verimli bir eğitim düzenledik. Sizler, için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Bunun akabinde geçtiğimiz yıllarda görevleri başında hayatlarını kaybeden arkadaşlarımızı anmak için bir lokma hayrı düzenledik. Ruhlarına ithafen dualar okuduk. Allah kabul etsin. İnşallah, kazadan beladan uzak bir şekilde çalışmalarımıza devam ederiz. Tüm değerli çalışma arkadaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.