Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kahvehanesi kapanan esnaf manavlığa başladı

ALAŞEHİRLİ KAHVECİ ESNAFI, PANDEMİ NEDENİYLE KAHVEHANELERİN KAPANMASI SONUCU SIKINTILAR YAŞAMAYA BAŞLADI. KİRASINI, ELEKTRİK VE SU PARALARINI ÖDEYEBİLMEK İÇİN ALTERNATİF ARAYIŞLAR İÇİNE GİREN KAHVEHANE ESNAFLARINDAN UMUT KOÇ, İHTİYAÇLARINI KARŞILAYABİLMEK VE GİDERLERİNİ ÖDEYEBİLMEK İÇİN KAHVEHANESİNİN ÖNÜNDE PORTAKAL, MANDALİNA, MUZ, BİBER, ELMA GİBİ MANAV ÜRÜNLERİ SATMAYA BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kahvehanesi kapanan esnaf manavlığa başladı
156 views
27 Kasım 2020 - 9:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Alaşehirli kahveci esnafı, pandemi nedeniyle kahvehanelerin kapanması sonucu sıkıntılar yaşamaya başladı. Kirasını, elektrik ve su paralarını ödeyebilmek için alternatif arayışlar içine giren kahvehane esnaflarından Umut Koç, ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve giderlerini ödeyebilmek için kahvehanesinin önünde portakal, mandalina, muz, biber, elma gibi manav ürünleri satmaya başladı.

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve Türkiye’yi de olumsuz yönde etkileyen korona virüs salgını nedeniyle kapatılan işyerleri içinde olan kahvehane sahipleri ev ihtiyaçlarını, kira, elektrik ve su giderlerini karşılayabilmek için kendi mesleklerine alternatif aramaya başladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde kahvehane işletmecisi Umut Koç, kapanan işyeri önünde tezgah kurarak manav ürünleri satmaya başladı. Umut Koç, “Devlet büyüklerime seslenmek istiyorum. Çözüm arıyorum. Alternatifler üretmeye çalışıyorum. Kıraathanelerimiz kapatılmasa çok iyi olurdu. Ama kapattılar. En azından çay ocağı olarak hizmet vermemize izin verseler iyi olurdu. Masaları sandalyeleri kaldırıp, esnaflara çay vermemize izin verseler çok iyi olurdu. O zaman en azından kira, elektrik ve su giderlerimizi karşılayabilirdik. Devlet büyüklerimiz lütfen bizim yanımızda bulunsun. Böyle bu şekilde işler yapmayalım. Biz kendi mesleğimiz olan kahvecilik mesleğimizi yapalım. İşyerimizi sadece çay ocağı olarak işletelim. Sadece çay yapayım, esnaflara çay yapayım. Masaları ve sandalyeleri kaldıralım. Rekabet ortamı tekrar doğsun. Şu anda çay ocakları çalışıyor, biz çalışamıyoruz. Rekabet ortamı kalktı. Bizlere de çay ocağı olarak çalışmaya izin verilsin, ekmeğimizi kazanalım, başka iş yapmak zorunda kalmayalım. Ya çay ocakları da kapansın, yada bize de çay ocağı olarak izin verilmesini istiyoruz.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.