Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karabağ şehitleri Manisa’da dualarla anıldı

AZERBAYCAN ORDUSUNUN 28 YIL SONRA ERMENİ İŞGALİNDEN KURTARDIĞI KARABAĞ’DA ŞEHİT DÜŞEN 2 BİN 783 KİŞİ MANİSA’DA DUALARLA ANILDI. AZERBAYCAN VE TÜRKİYE MİLLİ MARŞLARININ ÇALINDIĞI ETKİNLİKTE HER İKİ DEVLET İÇİN YAPILAN DUANIN ARDINDAN AZERBAYCAN KARDEŞLİK PARKINDAKİ ANITA KARANFİL BIRAKILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karabağ şehitleri Manisa’da dualarla anıldı
108 views
04 Aralık 2020 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Azerbaycan ordusunun 28 yıl sonra Ermeni işgalinden kurtardığı Karabağ’da şehit düşen 2 bin 783 kişi Manisa’da dualarla anıldı. Azerbaycan ve Türkiye Milli marşlarının çalındığı etkinlikte her iki devlet için yapılan duanın ardından Azerbaycan Kardeşlik Parkındaki anıta karanfil bırakıldı.

Manisa’da yaşayan Azerbaycan Türkleri Karabağ’da şehit düşen 2 bin 783 kişiyi dualarla andı. Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen etkinlik Azerbaycan ve Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. 28 yıl önce Ermenistan tarafından işgal edilen ve binlerce Azerbaycan Türkünün soykırıma uğradığı ve topraklarından sürüldüğü Karabağ’ı işgalden kurtaran Azerbaycan şehitlerini unutmadı. Azerbaycan ve Türkiye’de eş zamanlı olarak 2. Karabağ Savaşında şehit olan 2 bin 783 Azerbaycan askeri ve vatandaşı için anma programı düzenlendi. Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Azerbaycan Kardeşlik Parkında yapılan anma programına pandemi nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirildi. Azerbaycan saatiyle 12.00’da Türkiye saatiyle 11.00’da eş zamanlı her iki ülkede aynı anda yapılan anma programında Türkiye ve Azerbaycan Marşları çalınarak saygı duruşunda bulunuldu. Azerbaycan Kardeşlik Parkındaki anıta da Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri tarafından çelenk sunumu yapılırken, katılımcılar da karanfil bıraktı. Mehmet Turhan tarafından yaptırılan duayla hem Azerbaycan hem de Türkiye’deki şehitler anıldı. Anma etkinliğine Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerinin yanı sıra Manisa’daki diğer STK temsilcileri de destek vererek ‘Tek millet iki devlet’ vurgusu yaptı.

“Şehitlerimizin aziz tinleri şad, mekanları uçmağ olsun”

Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yalçın Taşdemir, “Azerbaycan’da Karabağ’daki 2 bin 783 şehidin anısına Azerbaycan’da saat 12.00’da, Türkiye’de saat 11.00 de eş zamanlı İstiklal Marşı ve Azerbaycan Milli Marşı ve ardından tüm şehitlerimiz için anısına dua okutuldu. Azerbaycan Kardeşlik Parkındaki anıta karanfil bıraktık. Şehitlerimizin ruhları şad olsun mekanları cennet olsun. Bir millet iki devletiz. 2’inci Karabağ savaşında şehit düşen 2 bin 783 vatan evladını, tüm dünyada eş zamanlı olarak düzenlenen anma programı ile rahmetle andık ve yad ettik. Şehitlerimizin aziz tinleri şad, mekanları uçmağ olsun.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.