Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaymakam maske denetimine çıktı

MANİSA’NIN ŞEHZADELER İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN MASKE DENETİMİNDE VATANDAŞ VE ESNAFLARIN BÜYÜK BİR KISMININ KURALLARA UYMASI KAYMAKAM CEMAL HÜSNÜ ÇAYKARA’YI MEMNUN ETTİ. KAYMAKAM ÇAYKARA, “VATANDAŞIN BU KONUDA GERÇEKTEN BELLİ BİR SEVİYEYE GELDİĞİNİ, BU İŞİN VAHAMETİNİ ANLADIĞINI HİSSEDİYORUZ AMA BAZEN DİKKAT EKSİKLİĞİ OLUYOR. ONU DA BİRAZ DAHA YOĞUN BİR ŞEKİLDE HİSSETTİRİP DİKKATİMİZİ MUHAFAZA ETMEMİZ LAZIM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakam maske denetimine çıktı
114 views
06 Ağustos 2020 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde gerçekleştirilen maske denetiminde vatandaş ve esnafların büyük bir kısmının kurallara uyması Kaymakam Cemal Hüsnü Çaykara’yı memnun etti. Kaymakam Çaykara, “Vatandaşın bu konuda gerçekten belli bir seviyeye geldiğini, bu işin vahametini anladığını hissediyoruz ama bazen dikkat eksikliği oluyor. Onu da biraz daha yoğun bir şekilde hissettirip dikkatimizi muhafaza etmemiz lazım” dedi.

Son günlerde ülke genelinde korona virüs vakalarında yeniden artışın başlaması üzerine harekete geçen Manisa’nın Şehzadeler Kaymakamlığı ilçe genelinde maske ve sosyal mesafe denetimini artırdı. Kaymakam Cemal Hüsnü Çaykara başkanlığında yapılan denetimlerde iş yerleri ziyaret edilerek kurallara uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara başkanlığında yapılan denetimde Şehzadeler İlçe Emniyet Müdürü Nuri Özgün, Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Müjde İlgün, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kavas da eşlik etti.

Yapılan denetimlerde bazı vatandaş ve esnafın maske takmadığını fark eden Kaymakam Çaykara maske konusunda uyarılarda bulundu. Esnafa da maskesiz müşteri alınmaması konusunda uyarılarda bulunan Kaymakam Çaykara bu konudaki duyarlılığı daha fazla hissettirmek için çalışmaların artarak devem edeceğini söyledi.

Denetimlerin ardından bir açıklama yapan Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara şunları söyledi: “Yaptığımız denetimlerde vatandaşlarımızın maske konusunda yeteri kadar bilinçli olduğunu memnuniyetle gördüm. Maskesiz olan birkaç vatandaş da sadece çay içmek için maskelerini çıkarttıklarını belirtti. Vatandaşın bu konuda gerçekten belli bir seviyeye geldiğini, bu işin vahametini anladığını hissediyoruz ama bazen dikkat eksikliği oluyor. Onu da biraz daha yoğun bir şekilde hissettirip dikkatimizi muhafaza etmemiz lazım. Vatandaş zaten bu denetimlerdeki maske konusundaki duyarlılıklarını ifade etmelerinden biz de ayrıca memnun olduk. Daha çok denetim yapılmasını daha çok bu konudaki duyarlılığın vurgulanmasını vatandaş da talep ediyor çünkü sağlık hepimizin problemi. Hepimiz bu konuda muzdaribiz. Biraz daha işi belirgin bir şekilde alışveriş yerlerinde pazarlarda hem de düğünlerde yoğun bir şekilde hissedeceğiz, hissettireceğiz. Duyarlılıktaki en ufak ihmalin bile bedelini ağır olacağını hem biz hem de vatandaşımız ifade ediyor. İnşallah bu mücadeleyi daha güzel bir şekilde daha dikkatli bir şekilde devam ettirip konsantrasyonumuzu, anlayışımızı tekrar yenilemek durumundayız.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.