Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa CBÜ’den ‘Bizim Yunus’ projesine imza

MCBÜ REKTÖRLÜK YÖNETİM KURULU TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞEN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ TOPLANTISINDA, MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET ATAÇ (ORTADAKİ), MANİSA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ YUNUS ÖZTÜRK (SOLDAKİ) İLE MANİSA AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜR V. MUSTAFA FERİDUN GÜLGEÇ (SAĞDAKİ) İMZA ATTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Manisa CBÜ’den ‘Bizim Yunus’ projesine imza
80 views
11 Mart 2021 - 16:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, 2021’in Cumhurbaşkanlığı tarafından ’Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ ilan edilmesi kapsamında çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile bir araya gelerek ‘Bizim Yunus’ Projesi iş birliği protokolüne imza attı.

MCBÜ Rektörlük Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleşen iş birliği protokolü toplantısında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ile Manisa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mustafa Feridun Gülgeç imza attı.

İmza töreninde konuşan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, ”Bizim Yunus projesi, Cumhurbaşkanlığının 2021 yılını Yunus Emre yılı ilan etmesinin ardından proje ekibimiz tarafından hazırlanan bir proje. Güzel bir proje olacak. Gençlerimizin Kula’da Yunus Emre’ye ait mekanları, Kula’daki tarihi mekanları gezdireceğiz.” dedi.

Projenin bir diğer ortağı olan Manisa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mustafa Feridun Gülgeç ise, “Bu sene Yunus Emre Yılı ilan edildi. Manisa olarak bizim de Yunus Emre yılına projelerimizle katkılar sunmamız gerekiyor. Gençlik Spor İ Müdürlüğümüz ilk adımları attı biz de destek veriyoruz. Manisa Celal Bayar Üniversite de ciddi katkılar sunuyor. İnşallah güzel olacak. Gençlerimize faydalı, bilgilendirici bir faaliyet olacak aynı zamanda Yunus Emre’yi anma imkanımız olacak. Hayırlısı olsun” diye konuştu.

“Yunus Emre felsefesinin anlaşılması adına önemli bir çalışma”

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç konuşmasında üniversite olarak Yunus Emre Yılı’nın hakkının verilmesini, Yunus Emre’nin felsefesinin gençler tarafından anlaşılmasını, bu öğretilerin çocuklara aktarılmasını ziyadesiyle önemsediklerini belirterek, “Bu protokolün çocuklarımızın Manisa halkıyla buluşmasına, tarihimizi öğrenmesine ve kültürel gelişimine katkı sunmasını ümidiyle, üniversitemizin kaynaklarının gençlerin gelişimine aktarılmasını sağlayacak olan bu örnek projenin hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında yapılacak etkinlikler

Kurumlar arası işbirliğinde yeni bir adım olan proje çerçevesinde yapılan protokol kapsamında, Manisa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Evleri ve Çocuk Destek Merkezi’nde bakımı sağlanan gençlerin, Kula ilçesinde bulunan Yunus Emre ve Taptuk Emre Türbelerini Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin görevlendireceği uzman eşliğinde ziyaret etmeleri, Kula Volkanik Jeopark ve Kula Peri Bacalarını yerinde keşfetmeleri ile Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor kompleksinde antrenörler eşliğinde sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunmalarını sağlayarak; herkese faydalı olma ülküsünde olan Büyük Şair Yunus Emre’nin kapsayıcı ahlâkının dünya çapında tanınmasına ve erdemli nesillerin yetiştirilmesine katkı sunulacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.