Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde asırlık zeytin ağaçları toprakla buluştu

MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (MCBÜ) ŞEHİT PROF. DR. İLHAN VARANK YERLEŞKESİ VE HAFSA SULTAN HASTANESİ POLİKLİNİK BİNASI ÖNÜNE ASIRLIK ZEYTİN VE BODUR TÜYLÜ PALMİYE AĞAÇLARININ DİKİMİ, MCBÜ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI PARK BAHÇE VE ÇEVRE SAĞLIĞI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde asırlık zeytin ağaçları toprakla buluştu
77 views
11 Şubat 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi ve Hafsa Sultan Hastanesi poliklinik binası önüne asırlık zeytin ve bodur tüylü palmiye ağaçlarının dikimi, MCBÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Park Bahçe ve Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Üst yönetimi, akademik ve idari personeli ile birlikte “Yeşil ve çevreci kampüs” oluşturma çabalarını artırarak sürdüren Manisa Celal Bayar Üniversitesi, çalışmalarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Üniversitenin çevresel sorumluluk alanında gerçekleşen örnek çalışmalarından biri de asırlık zeytin ve bodur tüylü palmiye ağaçlarının toprakla buluşturulması oldu. MCBÜ Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi ve Hafsa Sultan Hastanesi poliklinik binası önünde asırlık zeytin ve bodur tüylü palmiye ağaçlarının dikimi, MCBÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Park Bahçe ve Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Çalışmaları yerinde izleyen, Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Kazaz, Prof. Dr. Ramazan Gökbunar ve Prof. Dr. Kıvanç Günhan da daha yeşil ve yaşanabilir bir çevre için yürütülen çalışmalara bizzat destek verdiler. Dikilen asırlık zeytin ağaçları ve palmiyelerin buradaki insanlarla birlikte kökleneceğini ve gelişeceğini ifade eden Rektör Ataç, doğada olma ve doğada kendinden bir şeyler bulma hissini ayakta tutan bu tür faaliyetlere devam edeceklerini belirtti.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, üniversitelerin sadece eğitim ve öğretim alanında değil, diğer alanlardaki faaliyetleriyle de topluma örnek birer kurum olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.