Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa İtfaiyesinden ot ve atık yangını uyarısı

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANLIĞI SON 3 GÜNDE BİRÇOK OT VE ATIK YANGININA MÜDAHALE ETTİ. BU TÜR YANGINLARIN TOPRAĞA VE DOĞAYA CİDDİ ZARARLAR VERDİĞİNİ VURGULAYAN İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANI GÜRHAN İNAL, “KURU OT VE ATIK YANGINLARI TOPRAK İÇERİSİNDEKİ FAYDALI CANLILARIN VE TOPRAKTAKİ ORGANİK MADDENİN YANARAK YOK OLMASINA NEDEN OLMAKTADIR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Manisa İtfaiyesinden ot ve atık yangını uyarısı
48 views
28 Şubat 2021 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı son 3 günde birçok ot ve atık yangınına müdahale etti. Bu tür yangınların toprağa ve doğaya ciddi zararlar verdiğini vurgulayan İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “Kuru ot ve atık yangınları toprak içerisindeki faydalı canlıların ve topraktaki organik maddenin yanarak yok olmasına neden olmaktadır” dedi.

Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte ot ve atık yangınları meydana gelmeye başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, son 3 günde birçok yangına müdahale etti. Bu yangınlar sonucu çevredeki komşu tarlalara, hayvan barınaklarına, ev ve yerleşim yerlerine yangınların sıçraması nedeni ile büyük yangınlara dönüşme ihtimalinin bulunduğunu da belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “Yol kenarındaki ot ve atık yangınları sonucu oluşan yoğun duman, karayollarında araç sürücülerinin görüşünü etkileyerek kazalara sebep verebilmektedir. Ayrıca ot ve atık yangınlarında birçok omurgalı ve omurgasız canlı da yanmaktadır. Yangınlar söndürüldükten sonra kaplumbağa, tavşan ve bazı kuş türlerinin yanarak öldüklerini ya da can çekiştiklerini görmekteyiz. Ayrıca yakılan toprakta bitkilere yararlı besin maddeleri azalmakta, toprağın verimliliği düşmektedir. Kuru ot ve atık yangınları toprak içerisindeki faydalı canlıların ve topraktaki organik maddenin yanarak yok olmasına neden olmaktadır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.