Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa, süt ürünleri yatırımlarına uygun çıktı

PROJE KAPANIŞ TOPLANTISI İLE İLGİLİ BİLGİ VEREN KIRSAL HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANI YILMAZ USTA, “KULA, SALİHLİ VE SELENDİ İLÇELERİNDE BULUNAN ÜRETİCİ BİRLİKLERİ, KOOPERATİFLER VE TİCARİ KURULUŞLAR İLE GÖRÜŞÜLEREK BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULMUŞ VE DURUM TESPİTİ YAPILMIŞTIR. AYRICA KULA, SALİHLİ VE SELENDİ İLÇELERİMİZDE BELEDİYE BAŞKANLARI, BAŞKAN YARDIMCILARI VE İLÇE TARIM MÜDÜRLERİ ZİYARET EDİLEREK KONU İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİ VE İLÇELERİN İHTİYACI HAKKINDA BİLGİ ALINMIŞTIR. HAZIRLANAN RAPOR SONUCUNDA, MANİSA’DA SÜT ÜRÜNLERİNİN ÜRETİM, PAKETLEME VE PAZARLAMA ZİNCİRİNİN OLUŞTURULMASI AÇISINDAN YATIRIM YAPILABİLİR ÇIKMIŞTIR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Manisa, süt ürünleri yatırımlarına uygun çıktı
87 views
18 Şubat 2021 - 16:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Zafer Kalkınma Ajansının 2019 yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında 30.12.2019 tarihinde sözleşme imzalanarak alınan hibe desteği ile başlatılan ’Manisa’da süt ürünlerinin üretim, paketleme ve pazarlama zincirinin fizibilitesi’ kapanış toplantısını gerçekleştirdi.

Proje kapanış toplantısı ile ilgili bilgi veren Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Manisa il genelinde süt hayvancılığı yapan üreticilerin, üretici kooperatiflerinin, süt ürünleri üretimi yapan tesislerin, süt ürünlerinin üretim, paketleme, pazarlama zincirinin mevcut durumunu, altyapısını ve gelecekte süt sektörüne yapılacak yatırımların sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarmak ve Kula, Salihli, Selendi ilçelerinden yatırıma en uygun ilçenin belirlenmesi amacıyla Zafer Kalkınma Ajansının 2019 yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında 30.12.2019 tarihinde sözleşme imzalanarak alınan hibe desteği ile ’Manisa’da süt ürünlerinin üretim, paketleme ve pazarlama zincirinin fzibilitesi’ hazırlanmıştır” dedi.

Durum tespiti yapıldı

Uygulama çalışmaları esnasında Manisa il genelindeki büyükbaş hayvan varlığı, süt ve süt ürünlerinin durumunun tespit edildiğini belirten Usta, “Konu ile ilgili olarak Kula, Salihli ve Selendi ilçelerinde bulunan üretici birlikleri, kooperatifler ve ticari kuruluşlar ile görüşülerek bilgi alışverişinde bulunulmuş ve durum tespiti yapılmıştır. Ayrıca Kula, Salihli ve Selendi ilçelerimizde belediye başkanları, başkan yardımcıları ve ilçe tarım müdürleri ziyaret edilerek konu ile ilgili görüşleri ve ilçelerin ihtiyacı hakkında bilgi alınmıştır. Hazırlanan rapor sonucunda, Manisa’da süt ürünlerinin üretim, paketleme ve pazarlama zincirinin oluşturulması açısından yatırım yapılabilir çıkmıştır” dedi.

Kapanış toplantısı online gerçekleştirildi

Fizibilite çalışmasının kapanış toplantısı ve sunumu, Manisa Valiliği, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 17 ilçenin kaymakamlıkları, ilçe tarım ve orman müdürlükleri, Zafer Kalkınma Ajansı Yetkilileri, kooperatifler ve üretici birlikleri davet edilerek 17 Şubat Çarşamba günü online olarak gerçekleştirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.