Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisakart’ın HES kodu ile eşleştirilmesinde son gün 8 Şubat

MANİSA İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNUN COVİD-19 TEDBİRLERİNE İLİŞKİN 25.01.2021 TARİHLİ VE 2021/3 SAYILI KARARI GEREĞİNCE, HES KODU TANIMLAMASI YAPILMAYAN ELEKTRONİK/AKILLI SEYAHAT KARTLARI İLE BİNİŞLERE 8 ŞUBAT 2021 TARİHİNDEN İTİBAREN İZİN VERİLMEMESİ KARARI ALINDI. MANULAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN KONUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMADA MANİSA.BEL.TR-MANULAS.COM.TR ADRESLERİNDEN, E-DEVLET ÜZERİNDEN VE MANİSAKART MOBİL UYGULAMASINDAN HES KODUNUN MANİSAKART İLE EŞLEŞTİRİLEBİLECEĞİ İFADE EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Manisakart’ın HES kodu ile eşleştirilmesinde son gün 8 Şubat
79 views
28 Ocak 2021 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Covid-19 tedbirlerine ilişkin 25.01.2021 tarihli ve 2021/3 sayılı kararı gereğince, HES kodu tanımlaması yapılmayan elektronik/akıllı seyahat kartları ile binişlere 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren izin verilmemesi kararı alındı. MANULAŞ Genel Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada manisa.bel.tr-manulas.com.tr adreslerinden, e-devlet üzerinden ve Manisakart mobil uygulamasından HES kodunun Manisakart ile eşleştirilebileceği ifade edildi.

Korona virüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla çeşitli tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 tedbirlerine ilişkin alınan yeni kararları duyurdu. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 25.01.2021 Tarihli ve 2021/3 sayılı kararı gereğince HES kodu tanımlaması yapılmayan elektronik/akıllı seyahat kartları ile binişlere 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren izin verilmemesi kararı alındı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MANULAŞ Genel Müdürlüğü de toplu taşımada HES Kodu’nun zorunlu hale gelmesinin ardından konuyla ilgili açıklama yaptı.

Son tarih 8 Şubat

HES kodu tanımlaması yapılmayan Manisakart ile toplu taşıma binişlerine 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren izin verilmeyeceği belirtilen açıklamada, manisa.bel.tr-manulas.com.tr adreslerinden, e-devlet üzerinden ve Manisakart mobil uygulamasından HES kodunun Manisakart ile eşleştirilebileceği ifade edildi. Yapılan açıklamada, vatandaşların toplu ulaşımı kullanımları sırasında mağduriyet yaşamamaları ve hastalığın yayılım hızının kontrol altında tutulması açısından Manisalıların Manisarkart’ları ile HES kodlarını eşleştirmeyi unutmamaları gerektiği belirtildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.