Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MASKİ iki mahallede hayatı kolaylaştırdı

MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (MASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, AHMETLİ İLÇESİNE BAĞLI ATAKÖY MAHALLESİNDE YAPTIĞI 3 ADET KUTU MENFEZ ÇALIŞMASI İLE TAŞKINLARA KARŞI ÖNLEM ALIRKEN, VATANDAŞLARA TARIM ARAZİLERİNE ULAŞIM KONUSUNDA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLADI. ÖTE YANDAN MASKİ TARAFINDAN KASAPLI MAHALLESİNDE BİR SONDAJ KUYUSU AÇARAK MAHALLEYE YENİ BİR İÇME SUYU KAYNAĞI KAZANDIRDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MASKİ iki mahallede hayatı kolaylaştırdı
10 views
27 Ekim 2021 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Ataköy mahallesinde yaptığı 3 adet kutu menfez çalışması ile taşkınlara karşı önlem alırken, vatandaşlara tarım arazilerine ulaşım konusunda büyük kolaylık sağladı. Öte yandan MASKİ tarafından Kasaplı mahallesinde bir sondaj kuyusu açarak mahalleye yeni bir içme suyu kaynağı kazandırdı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde yaptığı menfez çalışmaları ile hem vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya hem de taşkın tehlikesine karşı önlemler almaya devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ahmetli ilçesine bağlı Ataköy mahallesinde dere üzerinde bulunan yol geçiş noktasında yaptığı 3 adet prefabrik kutu menfez çalışması gerçekleştirdi. Yapılan bu çalışma ile taşkın tehlikesine karşı önlem alınırken, vatandaşlara da tarım arazilerine ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlandı.

Kasaplı’ya yeni içme suyu kaynağı

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların kesintisiz ve sağlıklı içme suyu ihtiyacını karşılamak için çalışmalarına da devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde Alaşehir ilçesine bağlı Kasaplı mahallesine yeni bir sondaj kuyusu kazandırıldı. Sondajdan alınan su numunesi analiz edilmek üzere İzmir Halk Sağlığı Merkezine gönderildi. Yapılacak olan testlerin olumlu sonuçlanmasının ardından mahallenin kullanımına sunulacak sondaj ile özellikle yaz aylarında yer altı su seviyelerinin daha derinlere çekilmesiyle birlikte yaşanan içme suyu sıkıntısının son bulması hedefleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.