Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MCBÜ KAM’da çevrimiçi ’Dünya Kadınlar Günü’ paneli

MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (MCBÜ) KADIN VE AİLE ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ (KAM) TARAFINDAN DÜZENLENEN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ PANELİ”, ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ. MODERATÖRLÜĞÜNÜ MCBÜKAM MÜDÜRÜ DOÇ. DR. ÜLVİYYE AYDIN’IN YAPTIĞI PANELE, İKİ FARKLI ŞİRKETİN GENEL MÜDÜRÜ OLAN MİNE KAYA VE GÜLÇİN GÜLOĞLU KONUŞMACI OLARAK KATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MCBÜ KAM’da çevrimiçi ’Dünya Kadınlar Günü’ paneli
58 views
12 Mart 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Kadın ve Aile Araştırma ve Uygulama Merkezi (KAM) tarafından düzenlenen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Paneli”, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü MCBÜKAM Müdürü Doç. Dr. Ülviyye Aydın’ın yaptığı panele, iki farklı şirketin genel müdürü olan Mine Kaya ve Gülçin Güloğlu konuşmacı olarak katıldı.

Mine Kaya, ’Kadın ve İş Dünyası’ başlıklı konuşmasında; kadınların sektörleri ile ilgili daha fazla şey öğrenmelerini, daha sıkı çalışmalarını ve daha araştırmacı olmalarını önererek, “Kadınlar iş hayatında çok daha başarılı olabilmek için aşırı duygusallık göstermemeli, bunu kontrol etmeyi öğrenmeli, çalışma saati ve koşullarında erkekler gibi esnek olmalıdır. Eğer iş hayatında eşit muamele görmek ve takdir edilmek istiyorsak, kendimize has bazı ayrımcılıkları istemekten vazgeçmeliyiz. Yabancı dil bilgimizi geliştirmeli ve teknolojiyi çok iyi kullanmalıyız. Özel hayatımız iş hayatımıza asla engel olmamalı. Bu konuda iyi bir organizasyon yaparsak hem özel hayatımızı hem de iş hayatımızı eksiksiz ve yeterli bir şekilde sürdürebiliriz.” dedi.

Gülçin Güloğlu ise yaptığı konuşmasında ’Pandemi Döneminde İş Yaşamında Kadın’ başlığı çerçevesinde, pandemi döneminde Yeni Zelanda ve Almanya gibi kadınlar tarafından yönetilen ülkelerin daha başarılı olduğunu vurgulayarak, “Bu yüzyılın kadınların yüzyılı olduğunu düşünüyorum.” açıklamasına yer verdi. Öğrencilere girişimcilik hakkında da ipuçları veren Güloğlu, “Girişimciliğin on altın kuralı: hedef belirlemek, hedefe yönelik donanımınızı artırmak, çok çalışmak ve iş ayırt etmemek, sabırlı olmak, fark oluşturmak, iyi iletişim yeteneği, empati kurabilmek, beklentileri düşük tutmak, hayal kurmak ve bu hayallerin peşinden gitmek, doğru ve dürüst olmaktır. Kadınlar olarak risk almalı, korkmamalı, karşımıza çıkan negatif durumları da fırsata çevirmeyi bilmeliyiz.” diye konuştu.

MCBÜKAM Müdürü Doç. Dr. Ülviyye Aydın, Mine Kaya ve Gülçin Güloğlu’na verdikleri değerli bilgiler için teşekkür ederek, kendilerini pandemi süreci bittiğinde öğrencilerle tekrar bir araya getirmek istediğini dile getirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.