Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi kütüphanede yaşayacak

PANDEMİ SÜRECİ ÖNCESİNDE MANİSA’DA BAŞLATILAN MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN 11. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE KIRSAL KESİMLERDEKİ 11 OKULA KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI SEKTEYE UĞRAYINCA, TOPLANAN KİTAPLARLA AKGEDİK BÖLGESİNDE TOKİ TARAFINDAN YAPTIRILAN AKGEDİK TOKİ ORTAOKULUNA KÜTÜPHANE KURULMASI VE İSMİNİN DE MUHSİN YAZICIOĞLU KÜTÜPHANESİ OLMASI KARARLAŞTIRILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismi kütüphanede yaşayacak
195 views
17 Ağustos 2020 - 10:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pandemi süreci öncesinde Manisa’da başlatılan Muhsin Yazıcıoğlu’nun 11. ölüm yıldönümünde kırsal kesimlerdeki 11 okula kitap bağışı kampanyası sekteye uğrayınca, toplanan kitaplarla Akgedik Bölgesinde TOKİ tarafından yaptırılan Akgedik TOKİ Ortaokuluna kütüphane kurulması ve isminin de Muhsin Yazıcıoğlu Kütüphanesi olması kararlaştırıldı.

Manisa’da Genç İHH tarafından Büyük Birlik Partisinin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun 11. ölüm yıldönümünde kırsaldaki 11 okula kitap bağışı kampanyası korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalardan dolayı sekteye uğrayınca kampanyada toplanan kitaplarla ihtiyacı olan bir okula kütüphane açılması kararlaştırıldı. Yapılan görüşmeler sonucunda yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere kapısını açacak olan Akgedik TOKİ Ortaokuluna kütüphane kurulması ve isminin de Muhsin Yazıcıoğlu Kütüphanesi olması kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Manisa Genç İHH İl Başkanı Agah Kılıç, “Muhsin Başkanın her zaman okuyan bilinçli bir nesil yetiştirme arzusundan yola çıkarak şehit edilmesinin 11. ölüm yıldönümü vesilesiyle mart ayında kırsal kesimlerde kalan 11 okula kitap kampanyası düzenlemeyi planlamıştık. Bu süreçte güzel geri dönüşlerde aldık ama gelinen noktada korana virüs sebebiyle kitap toplama noktasında ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı verimli bir çalışma yapamadık. Bize bu kısıtlı zamanda da olsa kitap yardımı ve maddi destek vererek yardım edenlerden dolayı ve başladığımız işi layıkıyla bitirebilmek için kampanyamızı güncelleyerek tekrar bir adım atmayı doğru bulduk. Bizde bu süre zarfında arkadaşlarımızla ne yapabiliriz noktasında pandemi sürecinin de devam etmesinden kaynaklı, kütüphanesi bulunmayan bir okulun komple kitap ihtiyacını karşılamayı ve bu yaptırdığımız kütüphane içinde Muhsin Yazıcıoğlu isminin verilmesinin uygun olacağını düşündük. Başta bu konuyu Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici hocamızla paylaştık ve olumlu bir sonuç aldık. Bundan dolayı Yunusemre ilçemizde bulunan bir okula kütüphane oluşturmak için Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü ile de bir görüşme daha gerçekleştirdik. Recep Şengül hocamızın da bilgisi dahilinde yeni açılacak olan Akgedik TOKİ Ortaokuluna kitap kampanyası ve kütüphane oluşturulmasının faydalı olacağına karar verdik. Bunun neticesinde bizler yine ve yeniden Manisalı halkımızdan maddi ve manevi destek isteyerek kütüphane oluşturma noktasında yardımlarını beklemekteyiz.” diyerek vatandaşları kitap bağışına davet etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.