Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muhtarlara “Kurslarımız ile köylerdeyiz” projesi anlatıldı

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK’UN KÖY MUHTARLARINA GÖNDERMİŞ OLDUĞU MEKTUP İLE BAŞLAYAN “KURSLARIMIZ İLE KÖYLERDEYİZ PROJESİ” KAPSAMINDA YUNUSEMRE İLÇESİNDE AÇILACAK KURSLARIN PLANLANMASI İÇİN MAHALLE MUHTARLARINA YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Muhtarlara “Kurslarımız ile köylerdeyiz” projesi anlatıldı
100 views
10 Mart 2021 - 10:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un köy muhtarlarına göndermiş olduğu mektup ile başlayan “Kurslarımız ile Köylerdeyiz Projesi” kapsamında Yunusemre ilçesinde açılacak kursların planlanması için mahalle muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çağatay Uluçay İlköğretim Okulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Şube Müdürü Emel Bayer, Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, Yunusemre İlçe Tarım Müdürü Bülent Güleç ve Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir ile mahalle muhtarları katıldı.

“Köylerde hayat var”

Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, “Köylerde Hayat Var” diyerek başladığı konuşmasında en kısa zaman içerisinde her mahallede en az bir kurs açılmasının planlandığını belirtti.

Muhtarlara kursların açılmasında büyük görevler düştüğünü vurgulayan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Oğuz, öncelikle açılması planlanan Antep Fıstığı Aşılama, Arıcılık, Bağ Budama, El Yapımı Sabun Üretimi, Mantar Yetiştiriciliği, Organik Tarım, Pekmez Üretimi, Peynir Üretimi, Sürü Yönetimi Elemanı ve Zeytin Yetiştiriciliği ve talep olması durumunda açılması planlanacak diğer kurslar hakkında sunum eşliğinde bilgiler aktardı.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş ise, “Halkımızın ne zaman hangi yerde eğitime ihtiyacı var ise ücretsiz, yerel imkanlarla eğitimi götürmeye yönelik çalışmalarımız var. Bakanlığımızın talimatları böyle” diye konuştu.

Toplantıda Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir ve Yunusemre İlçe Tarım Müdürü Bülent Güleç tarafından işbirliği içinde yapılabilecek çalışmalar ayrıca değerlendirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.