Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Perşembe Pazarında maske denetimi

KORONA VİRÜS VAKA SAYILARINDA YAŞANAN ARTIŞ NEDENİYLE TÜRKİYE GENELİNDE YAPILAN EN YOĞUN KAPSAMLI DENETİM KAPSAMINDA ŞEHZADELER İLÇESİNDE DE VATANDAŞ YOĞUNLUĞUNUN FAZLA OLDUĞU PERŞEMBE PAZARINDA DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ. DENETİM SONRASI BİR AÇILAMA YAPAN ŞEHZADELER BELEDİYE BAŞKANI ÖMER FARUK ÇELİK, “DAHA BÜYÜK KISITLAMALAR İLE KARŞILAŞMAMAK İÇİN YENİ NORMAL DÖNEM KURALLARINA DAHA FAZLA DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR. BU NOKTADA HEMŞEHRİLERİME BİR KEZ DAHA ÇAĞRIDA BULUNMAK İSTİYORUM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Perşembe Pazarında maske denetimi
124 views
06 Ağustos 2020 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Korona virüs vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle Türkiye genelinde yapılan en yoğun kapsamlı denetim kapsamında Şehzadeler ilçesinde de vatandaş yoğunluğunun fazla olduğu Perşembe Pazarında denetim gerçekleştirildi. Denetim sonrası bir açılama yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Daha büyük kısıtlamalar ile karşılaşmamak için yeni normal dönem kurallarına daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Bu noktada hemşehrilerime bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum” dedi.

Korona virüs vaka sayılarında artış yaşanmasının ardından, Türkiye genelinde gerçekleştirilen kapsamlı denetimlerden biri de Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde vatandaş yoğunluğunun en fazla olduğu bölgelerden biri olan Perşembe Pazarında gerçekleştirildi.

Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, ilçe sağlık ve emniyet görevlilerinin de katılımıyla yapılan denetimde, Kaymakam Çaykara, Başkan Çelik ve beraberlerindeki görevliler Perşembe Pazarı’nda esnafları ziyaret ederek, yeni normal dönemin gerekliliği olan kuralları bir kez daha hatırlatarak, vatandaşlara kurallara uymaları çağrısında bulundular.

“Hemşehrilerime çağrıda bulunuyorum”

Yeni normal dönemde sosyal mesafeye, hijyene ve maske kullanımına azami özenin gösterilmesi gerektiğine dikkat çekilen denetimler sonrasında konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, denetimlerde Covid-19 tedbirlerine vatandaşların daha fazla riayet etmeleri için uyarıda bulunduklarını ifade etti. Başkan Çelik şöyle konuştu: “Konu son derece önemli. Sadece meseleyi kural bu, cezası da bu şeklinde değerlendirmemek lazım. İnsanların sağlığı, canı, vaka sayılarında artış söz konusu. Dolayısıyla yeni normal döneme ayak uydurmak lazım. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmemiz lazım ki daha büyük kısıtlamalarla karşılaşmamak için. Bu noktada bütün hemşehrilerime daha dikkatli olmaları noktasında çağrıda bulunuyorum. Bu hepimiz için, geleceğimiz için sağlığımız için önemli. Çok zor değil, 1,5 metrelik sosyal mesafemizi koruyalım, maskemizi takalım ve hijyen kurallarına uyalım. Bugün denetimlerimizi yaptık ve hemşehrilerimize bunları bir kez daha hatırlattık. Bundan sonra da sahada olmaya devam edeceğiz.”

“Denetimlerin yapılması son derece faydalı”

Ülke genelinde yapılan denetimlerin Şehzadeler’de de yapıldığına dikkat çeken Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara da, Şehzadeler halkının sosyal mesafeye, maskeye ve hijyen kurallarına uymak noktasında duyarlılıklarını korumaya gayret gösterdiklerini dile getirerek, “Halkımızda kurallara uymak noktasında zaman zaman konsantrasyon eksikliği olduğunu görüyoruz. Yeniden konsantrasyonu artırmak adına zaman zaman bu denetimlerin yapılması son derece faydalı. Bugün yaptığımız denetimlerde maske duyarlılığının yüksek olduğunu memnuniyetle gördük. Önceki zamanlardan daha iyi. Tehlike daha büyümüş durumda. Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için katlandık, katlanacağız.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.