Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlık çalışanları Çanakkale Zaferini unutmadı

MANİSA SAĞLIK SEN GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARI KOMİSYONU TARAFINDAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN MANİSA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BAHÇESİNDE LOKMA HAYRI VE KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ YAPILARAK ŞEHİTLER İÇİN DUALAR EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sağlık çalışanları Çanakkale Zaferini unutmadı
51 views
18 Mart 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Sağlık Sen Gazi ve Şehit Yakınları Komisyonu tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi için Manisa İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde lokma hayrı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak şehitler için dualar edildi.

Düzenlenen törene Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Daire Başkanları, Manisa Sağlık Sen Şehit Yakını ve Gazi Memurları Komisyonu üyeleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Duman ve sağlık çalışanları katıldı. Lokma hayrıyla başlayan programda Sağlık Müdürlüğü önünden geçen vatandaşlara lokma ikramında bulunulurken Merkezefendi Devlet Hastanesi manevi destek görevlisi Şükrü Akdağ tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Yapılan duaların ardından programa katılanlara dağıtılan Türk bayrakları açılarak Çanakkale Zaferinin ve şehitlerin unutulmadığı gösterildi.

Programa katılan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, “Bugün Manisa’da şehitlerimizi saygıyla ve hürmetle anıyoruz. Sabah şehitlikteki programdan sonra tüm şehitlerimizin mezarlarını tek tek ziyaret ederek onları yad ettik, dualar okuduk. Kur’an-ı Kerim okundu. Şehitlerimizi yeniden gönülden en derin duygularımızla hatırladık. Şehitler vatanları için çok büyük gayret göstermiş, her şeylerinden, geleceklerinden vazgeçmiş insanlar. Onları her gün hatırlamamız elzemdir diye düşünüyoruz. Manisa Sağlık Sen Şehit ve Gazi Memurları Komisyonu Başkanı Yusuf Kıyışkan tarafından tertip edilen programda şehitlerimiz için dua edilecek, lokma hayrı yapılacak ve bayrak dağıtımı gerçekleştirilecek. Biz de buraya davet edildik ve seve seve geldik. Başkanımız Yusuf Kıyışkan’ı candan gönülden tebrik ediyorum. Şehitlerimizi bir gün değil her gün hatırlamamız gerekiyor. Şehitlerimiz vatanları için yaşadı, vatanları için mücadele ettiler. Onlar toprağa değil kalplere gömüldüler. Şehitlik mümin için hayat, münafık için ise ölüm ve çürümeden ibaret. Bu bağlamda şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağımızı belirtiyorum. Şehitlerimiz vatan toprağının teminatıdır.” dedi.

Şehitleri anmak ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yılını kutlamak için bir program düzenlediklerini kaydeden Manisa Sağlık Sen Şehit Yakını ve Gazi Memurları Komisyonu Başkanı Yusuf Kıyışkan ise şunları söyledi: “18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle komisyon olarak şehitlerimiz anısına lokma hayrı döktürdük. Allah hayrımızı kabul eylesin” diyerek şehitlerin hiçbir zaman unutulmadığını ve unutturmayacaklarını sözlerine ekledi.

Program Türk bayraklı rozet ve Türk Bayrağının dağıtımıyla sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.