Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Salihli’de yılın ilk meclisi toplandı

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİ, 2021 YILININ İLK MECLİS TOPLANTISINI BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ KAYDA BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRDİ. BELEDİYE MECLİS SALONUNDA YENİ TİP KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ ALINARAK GERÇEKLEŞEN TOPLANTIDA, MECLİS ÜYELERİ 15 GÜNDEM MADDESİNİ GÖRÜŞEREK KARARA BAĞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Salihli’de yılın ilk meclisi toplandı
85 views
06 Ocak 2021 - 11:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Salihli Belediye Meclisi, 2021 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda yeni tip korona virüs tedbirleri alınarak gerçekleşen toplantıda, meclis üyeleri 15 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Salihli Belediye Meclisi olarak 2021 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, aldıkları kararların hayırlı olmasını diledi.

Tüm Salihli halkının yeni yılını kutlayan Başkan Kayda “Salihli’de alınan tedbirler sonucunda korona virüs vakalarında azalma meydana geldi. İnşallah bu salgından bir an önce kurtulur tüm özlemlerimize hep birlikte kavuşuruz. Devletimizin ve Sağlık Bakanlığımızın aldığı tüm tedbirler ile maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım. Tüm hemşehrilerime, sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Yoklama ve geçmiş meclis kararlarının dağıtılmasıyla başlayan toplantıda Denetim Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Komisyona, MHP’den Reşide Sağlam ve Yunus Candan, CHP’den Yavuz Özdem ve Tamer Aluş, AK Parti’den Fethi Söğüt oy birliği ile seçildi.

Atatürk, Dedetaşı ve Keli mahallelerine Sağlık Evi

Başkan Kayda, Ocak ayı meclis toplantısında 3 mahalleye sağlık evi yapılacağı müjdesini verdi. Atatürk, Keli ve Dedetaşı mahallelerine 2021 yılında sağlık evi kazandıracaklarını açıklayan Başkan Kayda, “Manisa Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü ile yazışmaları tamamladık. Bu 3 mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın ayağına sağlık hizmeti götürmek istiyoruz” dedi.

Belediyedeki boş ve dolu memur kadroları değişiklik cetvelleri ile tam zamanlı sözleşmeli personel ücretleri görüşülerek talep oy birliği ile kabul edilirken, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde cenaze ve taziye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet hizmet aracı satın alınması talebi oy birliği ile kabul edildi.

Korona virüs salgını nedeniyle yasa kapsamında faaliyetleri durdurulan ve faaliyetleri kısıtlanan belediyeye ait bazı işyerlerinden alınacak kira ücretlerinin 2020/27 sayılı Genelge kapsamında değerlendirilmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Öte yandan toplantı da komisyonlardan gelen raporlar oy birliği ile kabul edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.