Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sarııgöl’deki iki okulun Avrupa projesi kabul edildi

2020 YILI ERASMUS + PROGRAMI MESLEKİ EĞİTİM ÖĞRENCİ VE PERSONEL HAREKETLİLİĞİ (KA102) FAALİYETİ KAPSAMINDA MANİSA’NIN SARIGÖL İLÇESİNDEKİ SARIGÖL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN ‘AVRUPA’DAKİ GERİATRİK BAKIMIN BEYAZ MELEKLERE ENTEGRASYONU’ VE ŞEHİT ALİ SUYABATMAZ MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNİN ‘SARIGÖL’DE MOTOR TEKNOLOJİLERİNE YENİ YAKLAŞIMLAR’ ADLI PROJELERİ KABUL EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sarııgöl’deki iki okulun Avrupa projesi kabul edildi
155 views
11 Ağustos 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2020 yılı Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA102) Faaliyeti kapsamında Manisa’nın Sarıgöl ilçesindeki Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ’Avrupa’daki Geriatrik Bakımın Beyaz Meleklere Entegrasyonu’ ve Şehit Ali Suyabatmaz Mesleki Eğitim Merkezinin ’Sarıgöl’de Motor Teknolojilerine Yeni Yaklaşımlar’ adlı projeleri kabul edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilen 2020 yılı Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA102) Faaliyeti kapsamında Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ’Avrupa’daki Geriatrik Bakımın Beyaz Meleklere Entegrasyonu’ ve Şehit Ali Suyabatmaz Mesleki Eğitim Merkezinin ’Sarıgöl’de Motor Teknolojilerine Yeni Yaklaşımlar’ adlı projeleri kabul edildi.

2021 yılında gerçekleştirilecek olan faaliyetlerde Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 18 öğrenci , 6 öğretmen, Şehit Ali Suyabatmaz Mesleki Eğitim Merkezi’nden 12 öğrenci, 4 öğretmen Almanya’da staj faaliyetleri gerçekleştirecekler.

“Projede deneyimliyiz”

Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alan Şefi ve Proje Koordinatörü Meryem Akçalı, “Okulumuzda 2014 yılından beri oluşan bir proje kültürü var. Her sene okulumuz bu projelere başvuru yapıyor. Bu sene geçen projemizle beraber 6 yıla 4 proje sığdırdık. 2015 yılında Almanya’ya 15 öğrenci 3 öğretmen, 2016 yılında Portekiz’e 15 öğrenci 4 öğretmen, 2017 yılında Almanya’ya 9 öğrenci 1 öğretmen Erasmus+ projeleri kapsamında yurtdışında staj imkanı buldular. Bu yıl kabul edilen projemizde 2021 yılında 18 öğrencimiz, 6 öğretmenimiz Almanya da staj imkanı bulacaklar. Okulumuz projeler konusunda çok deneyimli. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

“Mutluyuz”

Şehit Ali Suyabatmaz Mesleki Eğitin Merkezi Müdürü Ergin Çapat ise, “Okulumuzun Meslek Lisesi statüsünü kazanmasıyla birlikte Avrupa Birliği fonundan Mesleki Eğitim projelerine başvurmaya başladık. Geçen yıl motor alanında hazırlamış olduğumuz projeyi bu yıl uzman değerlendirme raporları sonucunda revize ederek tekrar başvurduk ve projemiz desteklenmeye değer bulundu. Okulumuz Motor alanından 12 öğrenci ve 4 öğretmenimiz Almanya’da motor bakım ve tamir atölyelerinde staj yapma imkanı bulacaklar. Bundan dolayı çok mutluyum. Projede emeği geçen proje ekibimi kutluyorum.” dedi.

Manisa’dan kabul edilen 9 Avrupa Birliği projesinin 2’sinin Sarıgöl’den olması dikkat çekerken, öğrencilerin staj hareketliliğinin 2021 yılında başlayacağı öğrenildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.