Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şehzadeler Belediyesinden kentsel dönüşüm açıklaması

ŞEHZADELER BELEDİYE BAŞKANI ÖMER FARUK ÇELİK, 5 MAHALLEYİ KAPSAYAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİYLE İLGİLİ OLARAK, “KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ UZUN SOLUKLU BİR SÜREÇTİR. SÖZ KONUSU PROJEMİZLE İLGİLİ İMAR PLANI VE KENTSEL TASARIM PROJELERİ, BAKANLIK ONAY AŞAMASINDA OLUP, SAHADA VATANDAŞIMIZLA ÖN TALEP GÖRÜŞMELERİ DEVAM ETMEKTEDİR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şehzadeler Belediyesinden kentsel dönüşüm açıklaması
68 views
28 Aralık 2020 - 20:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 5 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili olarak, “Kentsel dönüşüm projeleri uzun soluklu bir süreçtir. Söz konusu projemizle ilgili imar planı ve kentsel tasarım projeleri, bakanlık onay aşamasında olup, sahada vatandaşımızla ön talep görüşmeleri devam etmektedir” dedi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca’nın 5 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm projesine ilişkin yaptığı eleştirilere cevap verdi. Çelik, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Söz konusu basın açıklamasında iddia edildiği gibi, çalışmaların başlamamış olması iddiası, gerçek dışıdır. Kentsel dönüşüm projeleri uzun soluklu bir süreçtir. Söz konusu projemizle ilgili imar planı ve kentsel tasarım projeleri, bakanlık onay aşamasında olup, sahada vatandaşımızla ön talep görüşmeleri devam etmektedir. Yapılan görüşmelerde, projeyi isteyen hak sahiplerinin, projeyi istemeyen vatandaşlarımıza göre, iki kat fazla olduğu tespit edilmiştir. Sayın Gürtunca’nın açıklamasında iddia ettiği, ‘rantın vatandaşın lehine olması’ eleştirisi bu proje için haksız ve yanlış bir eleştiri olur. Çünkü bu proje, devletimizin sosyal devlet ilkesi ile yürüttüğü, tamamen vatandaşımızın menfaati gözetilerek, hazırlanan bir projedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bu projeye, sosyal devlet ilkesi ile yaklaşık 500 milyon TL katkıda bulunmaktadır. Normal şartlarla bu destek olmadan bu projenin, ekonomik açıdan yürümesi mümkün değildir. Belediyemizin bu projenin içinde bir kuruş geliri yoktur. Mevcut alandaki bütün arsa ve haklarını, bu proje kapsamında bakanlığımıza devretmektedir. Dolayısıyla bu projede, bir rant var ise bu tamamen vatandaşımıza lehine olan olan bir ranttır”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.