Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sonsuz teknoloji ile geleceğe hazırlanıyorlar

AKADEMİK BAŞARILARI VE SOSYAL PROJELERE VERDİĞİ DESTEKLERLE SIKÇA GÜNDEME GELEN MODERN EĞİTİMİN ROTASI (MER) KOLEJİ ROBOTİK KODLAMA VE SİSTEM ÇALIŞMALARIYLA DA ÖĞRENCİLERİNİ GELECEĞE HAZIRLIYOR. TEKNOFEST İÇİN BAŞVURUDA BULUNAN OKULUN ROBOTİK KODLAMA EKİBİ HAZIRLADIKLARI ROBOTLAR VE YAZILIMLARLA GELECEĞİN DÜNYASINA IŞIK TUTACAK ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sonsuz teknoloji ile geleceğe hazırlanıyorlar
77 views
24 Şubat 2021 - 11:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akademik başarıları ve sosyal projelere verdiği desteklerle sıkça gündeme gelen Modern Eğitimin Rotası (MER) Koleji robotik kodlama ve sistem çalışmalarıyla da öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. TEKNOFEST için başvuruda bulunan okulun robotik kodlama ekibi hazırladıkları robotlar ve yazılımlarla geleceğin dünyasına ışık tutacak çalışmalara imza atıyor.

MER Kolejinin robotik kodlama ve sistem çalışmalarına verdiği önem meyvelerini vermeye başladı. Kodlama öğretmeni Feriha Ünal Durak’ın çalışmaları Okul Kurucusu Dr. Emre Mermer ve Kampüs Müdürü Mehmet Kancanın destekleri ile devam ederken, okulun Endless Technology MER isimli robotik kodlama ekibi de TEKNOFEST için başvurusunu yaparak çalışmalarını hızlandırdı. Endless Technology MER (Sonsuz teknoloji MER) isimli robotik kodlama ekibi bir mesaj yayımlayarak, “Kodlama ve robotik bir gelecek dedik, TEKNOFEST dedik. Ekibimiz hazır, bu takıma güveniyoruz. Biz takım olarak insanlık yararına teknoloji üzerine çalışıyoruz. STEM öğretmenimizden aldığımız eğitim ve bilgilerin ışığında Scratch ve S4A kullanarak projeler yapıyoruz. Arduino ve LEGO Mindstorm EV3 kullanarak robotik kodlama yapıyor ve robotlar tasarlıyoruz. Buradaki tüm bilgilerimizi kullanarak 3 boyutlu tasarımlar da yapıyoruz. Geleceğin liderlerinin biz gençler olduğunun bilincinde olup gelecekte insanların rahat ve kolay bir yaşam sürmeleri için teknolojik, konforlu ve geliştirilebilir tasarımlar yapıyor ve hayata geçiriyoruz. Geleceğin liderleri olarak geleceği biz inşa ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

MER Koleji de öğrencilerinin mesajını robotik kodlama ve sistem çalışmalarına verdiği önemi göstermek amacıyla paylaştı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.