Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sosyal mesafeli yaşamı etkinliklerle öğreniyorlar

MODERN EĞİTİMİN ROTASI (MER) KOLEJİNİN HER KADEMESİNDE OLDUĞU GİBİ OKUL ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİNE DE SOSYAL MESAFELİ YAŞAM, DÜZENLENEN FARKLI ETKİNLİKLERLE ÖĞRETİLİYOR. MİNİK ÖĞRENCİLERİN DE BÜYÜK KEYİF ALDIKLARI ETKİNLİKLER DENEYLERLE DE PEKİŞTİRİLİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sosyal mesafeli yaşamı etkinliklerle öğreniyorlar
145 views
25 Ekim 2020 - 9:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Modern Eğitimin Rotası (MER) Kolejinin her kademesinde olduğu gibi okul öncesi öğrencilerine de sosyal mesafeli yaşam, düzenlenen farklı etkinliklerle öğretiliyor. Minik öğrencilerin de büyük keyif aldıkları etkinlikler deneylerle de pekiştiriliyor.

MER Koleji bünyesinde bulunan okul öncesi öğrencilerine korona virüsün nasıl bir hastalık olduğu ve korona virüsten korunma yöntemleriyle ilgili hatırlatmalar yapılarak etkinliklere devam ediliyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun ve deneylerle yapılan etkinliklerde özellikle sosyal mesafe kuralları en küçükten okul bünyesindeki bütün öğrencilere etkinliklerle öğretiliyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren MER Koleji Kurucu Temsilcisi ve Eğitim Koordinatörü Mehmet Kanca, “Okul öncesi öğrencilerimiz, öğretmenlerinin yardımıyla mikrop deneyini gerçekleştirerek sabunun el temizliğinde ne kadar etkili olduğunu gözlemleyerek öğrendi. Günün bir bölümünde ise etkinliklerimizi bahçede tamamlıyoruz. Öğrencilerin keyif aldıkları etkinliklerden biri olan ritim çalışmaları çocuğun duygularını ifade edebilme, empati kurabilme, aldığı rolü üstlenebilme, dikkati toplama gibi bir çok kazanım açısından önemli rol oynar. Aynı zamanda çocuğun kendisine güvenmesini sağlayarak özgüven duygusunun gelişmesine yardımcı olur. Minik öğrencilerimiz sosyal mesafeli yaşamı öğretmenleri ile etkinlikler aracılığıyla öğreniyor. Keyifli geçen dakikalarda öğrencilere hijyen kuralları, mesafe kuralları oyunla karıştırılarak veriliyor. İşte eğitimin tam bu noktasında şunu diyebiliriz ki miniklere bir şeyleri öğretmenin en güzel yolu onları oyun dünyasıyla baş başa bırakmak. En verimli öğrenme eğlenirken öğrenmedir.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.