Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarımsal kalkınmaya büyükşehir desteği

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TARIM, HAYVANCILIK VE KIRSAL KALKINMANIN SAĞLANMASI AMACIYLA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. BU KAPSAMDA YUNUSEMRE İLÇESİNE BAĞLI ÖRSELLİ MAHALLESİ’NDE BULUNAN TARIMSAL SULAMA GÖLETİNDE GENİŞLETME VE BAKIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarımsal kalkınmaya büyükşehir desteği
70 views
24 Aralık 2020 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yunusemre ilçesine bağlı Örselli Mahallesi’nde bulunan tarımsal sulama göletinde genişletme ve bakım çalışmaları başladı.

Tarımsal üretimin artması ve üreticinin gelir kalemlerinin çeşitlenmesi için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, üretim devamlılığı adına en önemli ihtiyaç olan tarımsal sulamaya destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Yunusemre ilçesi Örselli Mahallesi’nde tarım arazilerinin sulama ihtiyacını karşılayan gölette genişletme ve bakım çalışmaları başladı. Tarımsal Sulama Göletinin su tutma kapasitesinin arttırılması, gölet havzasının genişletilmesi amacıyla mahalle muhtarının talebi üzerine harekete geçilerek, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından arazide etüt çalışmaları yapıldı. Yapılan etüt çalışmaları sonucunda, tarımsal sulama göletinde genişletme ve bakım ihtiyacı olduğu ekipler tarafından tespit edildi. Yapılan arazi etütleri sonucunda oluşturulan iş programı dahilinde göletin genişletilmesi amacıyla gerekli çalışmalar Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonrası sulama göletinin üreticiler için daha faydalı hale getirileceği belirtilirken, mahalle muhtarı Halil Mezik, çalışmalar nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.