Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Turgutlu’da kağıt toplayıcılarına yönelik denetim yapıldı

TURGUTLU BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRESİ BAŞKANLIĞI VE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ İŞBİRLİĞİ İLE KANUNA AYKIRI OLARAK KAĞIT TOPLAYAN ŞAHISLARA YÖNELİK DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Turgutlu’da kağıt toplayıcılarına yönelik denetim yapıldı
24 views
11 Ağustos 2021 - 12:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri işbirliği ile kanuna aykırı olarak kağıt toplayan şahıslara yönelik denetimler gerçekleştirildi.

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü destek ekiplerinin ortak çalışmalarıyla Turgutlu genelinde denetim ve uygulamalar yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü Genelgesi, Manisa Valiliği Genelgesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı (UKOME) kararları doğrultusunda yapılan denetimlerde kanuna aykırı olarak katı atık madde toplayan şahıslar tespit edildi. Yapılan denetimlerde çevre ve görüntü kirliğine sebebiyet veren, halk sağlığını olumsuz yönde etkileyen katı atık maddeler ile ekipmanlar ekipler tarafından toplandı. Söz konusu şahıslara gerekli uyarılar da ekiplerce yapıldı.

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Kızıl söz konusu denetimler hakkında bilgi vererek şunları söyledi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ve Manisa Valiliğinin yayınladıkları genelge ve UKOME kararı doğrultusunda ilçemizde kanun ve mevzuatlara uygun olmayan şekilde katı atık madde toplayarak vatandaşlarımızın sağlığını tehlikeye atan şahıslara yönelik Manisa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte denetimlerimizi gerçekleştirdik. Toplum sağlığını ve çevremizi korumak, vatandaşlarımızın güvenliği ve huzurunu sağlamak adına denetim ve uygulamalarımıza devam edeceğiz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.