Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Kızılayı Manisa Şubesi ilkyardım ekibi göreve başladı

TÜRK KIZILAYI MANİSA ŞUBE BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE KURULAN İLKYARDIM EKİBİ MUĞLA’DAKİ ORMAN YANGINLARINDA GÖREVİ SIRASINDA YARALANAN ORMAN EKİPLERİNE MÜDAHALE EDEREK İLK GÖREVLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türk Kızılayı Manisa Şubesi ilkyardım ekibi göreve başladı
28 views
10 Ağustos 2021 - 10:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanlığı bünyesinde kurulan ilkyardım ekibi Muğla’daki orman yangınlarında görevi sırasında yaralanan orman ekiplerine müdahale ederek ilk görevlerini başarıyla sürdürüyor.

Türk Kızılayı Manisa Şubesi Başkanlığı bünyesinde ilkyardım ekibi kuruldu. Özellikle ülke genelinde meydana gelecek olaylarda ilkyardım ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla kurulan ilkyardım ekibi, ilk olarak Muğla’daki orman yangınları bölgesine giderek ilkyardım desteğinde bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Manisa Şube Başkanı Selman Keresteci, “Ülkemizde meydana gelen yangınlardan dolayı Türk Kızılayımız tüm birimleri, şubeleri, afet uzmanları ve gönüllüleri ile beslenme, giyim, hijyen ve barınma gibi birçok yardımını afet bölgesine ulaştırmaktadır. Bunlara ek olarak biz de Türk Kızılay Manisa Şubesi olarak kurmuş olduğumuz ilkyardım ekibimizi yangın bölgesine gönderdik. İlkyardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürümüz Özlem Baran’ın öncülük ettiği ekibimiz Muğla’ya geçerek Kızılayımızın çalışmalarına destek olmuştur. Sonrasında ise Aydın Çine ilçesindeki yangın bölgesinde yangın söndürme ekiplerine ilk yardım yaparak yangının kontrol altına alınmasına kadar görevlerine devam ettiler” dedi.

Türk Kızılay Manisa Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Özlem Baran ise yangın bölgesine ekibiyle birlikte geçerek orman yangınlarına müdahale eden orman, itfaiye ekipleri, askerler, çeşitli sivil toplum kuruluşları görevlileri ve gönüllülerine ilk yardım uyguladıklarını ifade etti. Baran, “Genelde düşmeye bağlı yaralanma, yanık, gözde yabancı cisim, alandaki yoğun kül yağmurundan kaynaklı ileri derecede göz hassasiyeti, uzun süreli çalışmadan kaynaklı şeker düşüklüğü, kazma kürekle çalışmaktan kaynaklı ele kıymık batması, haşerelerden kaynaklı alerjik reaksiyon gibi durumlar için ilk yardım uygulamalarımızı yaptık. Ekibimiz olarak ilk yardım bilgimiz ve deneyimimizle birlikte tüm afetlerde görev almaya hazırız” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.