Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zabıtadan seyyar denetimi

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRESİ BAŞKANLIĞI EKİPLERİ, VATANDAŞLARIN YOĞUN OLDUĞU YERLERDE TEZGAH AÇAN SEYYAR SATICILARA YÖNELİK UYGULAMA GERÇEKLEŞTİRDİ. COVİD-19 SALGININA YÖNELİK TEDBİR ALMAMANIN YANI SIRA TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATAN VE KAYITLI ESNAFIN İŞLERİNİ ENGELLEYEN SEYYAR SATICILARDAN VATANDAŞLARIN ALIŞVERİŞ YAPMAMASINI İSTEYEN ZABITA DAİRESİ BAŞKANI MUSTAFA DUMAN, “AĞIRLIKLI OLARAK MANİSA DIŞINDAN GELEN VE NEREDEN GETİRİLDİĞİ BELLİ OLMAYAN ÜRÜNLER, HALKIMIZIN SAĞLIĞINI TEHDİT EDEBİLİR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Zabıtadan seyyar denetimi
138 views
23 Kasım 2020 - 18:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, vatandaşların yoğun olduğu yerlerde tezgah açan seyyar satıcılara yönelik uygulama gerçekleştirdi. Covid-19 salgınına yönelik tedbir almamanın yanı sıra trafik güvenliğini tehlikeye atan ve kayıtlı esnafın işlerini engelleyen seyyar satıcılardan vatandaşların alışveriş yapmamasını isteyen Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, “Ağırlıklı olarak Manisa dışından gelen ve nereden getirildiği belli olmayan ürünler, halkımızın sağlığını tehdit edebilir” dedi.

Vatandaşın huzuru ve güveni için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, her hafta Perşembe günleri Eski Garaj yanında kurulan Perşembe Pazarı başta olmak üzere, cami önleri ve halkın yoğun olduğu yerlerde satış yapmaya çalışan seyyar satıcılara yönelik uygulama yaptı. Seyyar satıcıların Covid-19 salgınına yönelik tedbir almamalarının yanı sıra trafik güvenliğini tehlikeye attıklarını ve kayıtlı esnafın da işlerini engellediğini vurgulayan Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, “Ağırlıklı olarak Manisa dışından gelen ve nereden getirildiği belli olmayan ürünler, halkımızın sağlığını tehdit edebilir. Bu birinci endişemiz. Bunun yanında Perşembe Pazarı çevresinde bu satıcılar trafik güvenliğini de tehlikeye atıyor. Ayrıca bizler, kayıtlı vergisini veren esnafımızın hakkını da korumak durumundayız. Tüm bu sebepler ışığında vatandaşlarımızın seyyar satıcılardan alışveriş yapmamaları çağrımızı yineliyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.