Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ZAFER ve Manisa TSO’dan otomotiv ve savunma sanayi için eğitim seferberliği

MESLEKİ EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI (MEGDEP) KAPSAMINDA SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KALKINMA AJANSLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNASYONUNDA ZAFER KALKINMA AJANSI (ZAFER) TARAFINDAN DESTEKLENEN “MANİSA TSO’DA OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ İÇİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ” PROJESİ İLE PROJE ORTAĞI VE PROJENİN UYGULAMA ALANI OLAN POLİNAS MTAL’YE PNÖMATİK-ELEKTRO PNÖMATİK-OTOMASYON ATÖLYESİ KURULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ZAFER ve Manisa TSO’dan otomotiv ve savunma sanayi için eğitim seferberliği
18 views
20 Ocak 2022 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı (MEGDEP) kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) tarafından desteklenen “Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi İçin Eğitim Seferberliği” projesi ile proje ortağı ve projenin uygulama alanı olan Polinas MTAL’ye Pnömatik-Elektro Pnömatik-Otomasyon Atölyesi kuruldu.

Elektrik-elektronik teknolojisi alanının teknik alt yapısının iyileştirilmesi için farklı eğitim setleri ve modüllerden oluşan atölye ile hem eğitici eğitimleri sayesinde öğretmenlerin kapasiteleri geliştirildi hem de elektrik-elektronik teknolojisi alanının öğrencilerinin otomotiv ve savunma sanayisinin beklentileri doğrultusunda eğitilmesi sağlandı. Atölyede bu zamana kadar 58 öğrenci eğitim aldı. Öğrencilere, mezun olduklarında işe adaptasyon sürecinin en aza indirgeneceği, PLC ve pnömatik sistemlerinin kullanıldığı her sektörde karşılığı olacak şekilde eğitimler düzenlendi.

Yapılan odak grup toplantıları ve iştirakçi firmadan edinilen bilgiler dahilinde elektrik-elektronik alanında yapılan daha önce bu kapsamda bir çalışma olmadığı ve bu proje ile çok fazla açığın kapatılacağı belirtildi. ’İş’te Eğitim’ programı kapsamında yeni atölyede teorik eğitim alan öğrencilere uygulama sahasında tecrübe kazanmaları için iştirakçi firmada iş başında eğitim fırsatı sağlandı. Böylelikle öğrenciler mezun olduktan sonra nasıl bir iş ortamı ile karşılaşacaklarını ve işverenin beklentilerinin ne olduğunu çok daha önceden analiz etme fırsatı yakaladılar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.