Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ziraat odalarının kuru üzümde taban fiyat beklentisi 13,5 lira

MANİSA ŞEHZADELER ZİRAAT ODASI BAŞKANI HÜSEYİN ALTINDAĞ, MANİSA ZİRAAT ODALARI İL KOORDİNASYON KURULU OLARAK TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ TARAFINDAN BU YIL İÇİN KURU ÜZÜMÜN FİYATININ 13,5 LİRA OLARAK AÇIKLANMASI YÖNÜNDE BİR BEKLENTİLERİNİN OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ziraat odalarının kuru üzümde taban fiyat beklentisi 13,5 lira
170 views
26 Ağustos 2020 - 18:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, Manisa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından bu yıl için kuru üzümün fiyatının 13,5 lira olarak açıklanması yönünde bir beklentilerinin olduğunu söyledi.

Manisa Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ bu yıl için kuru üzümde bekledikleri taban fiyatı açıkladı. Başkan Altındağ, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli tarafından üzüm fiyatları düşerse devlet olarak Toprak Mahsulleri Ofisi olarak müdahale ederiz açıklaması üreticilerimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli, her yıl olduğu gibi bu yılda Manisa’ya hemşehrilerinin yanına gelerek üzüm rekoltesi ve fiyatını açıklayacaktır. Geçen yıl yaklaşık 300 bin ton kuru üzüm üreten üretici bu yıl üzüm fiyatının 13,5 lira olması yönünde bir açıklama bekliyor. Bakanımızdan kendi hemşehrilerini, kendi üreticilerini mağdur etmeyecek bir fiyat açıklaması bekliyoruz” dedi.

Geçen yıldan bu yana kur farkının değiştiğini ve girdi maliyetlerinin değiştiğini vurgulayan Altındağ, “Gübre fiyatları arttı. Aynı zamanda çeşitli doğal afetler meydana geldi. Bunlar da göz bulundurularak üzüm taban fiyatının 13,5 lira olması beklentisi içerisindeyiz. Zaten domates üreticimiz bu sene perişan oldu, ürünü tarlada kaldı. Üzüm üreticimiz bari mağdur olmasın” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.