Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Alaşehirli avukatlar saldırıyı kınadı

ALAŞEHİRLİ AVUKATLAR ADINA BASIN AÇIKLAMASINI OKUYAN AVUKAT MAHMUT HORASAN, “BİZLER; HAKLARINIZIN SAVUNMANLARI, HER DAİM ‘HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ’ DİYE HAYKIRAN ANCAK ETTEN KEMİKTEN OLUŞUMUZU ÇOĞUNLUKTA GÖZ ARDI ETTİĞİNİZ; NE ACIDIR Kİ HEP BAKTIĞIMIZ DAVALARLA ÖZDEŞ TUTUP DAVANIZIN TARAFIYMIŞIZ GİBİ GÖRDÜĞÜNÜZ; SALDIRIYA UĞRAMAMIZA, DÖVÜLMEMİZE, BIÇAKLANMAMIZA, SİLAHLA VURULMAMIZA VE KORUNAMAMIZA TANIK OLDUĞUNUZ AVUKATLARIZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Alaşehirli avukatlar saldırıyı kınadı
53 views
17 Mart 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Alaşehirli avukatlar Kocaeli Gebze’de görev başındayken öldürülen meslektaşları Ersin Arslan’a yapılan hain saldırıyı düzenledikleri basın açıklamasıyla kınadı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki avukatlar Alaşehir adliye binasının önünde toplanarak icra için gittiği Gebze’de ev sahibi tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülen İstanbul Barosu avukatlarından Ersin Arslan’ı düzenledikleri saygı duruşu ile andı.

Alaşehirli avukatlar adına basın açıklamasını okuyan Avukat Mahmut Horasan, “Bizler; haklarınızın savunmanları, her daim ‘hukukun üstünlüğü’ diye haykıran ancak etten kemikten oluşumuzu çoğunlukta göz ardı ettiğiniz; ne acıdır ki hep baktığımız davalarla özdeş tutup davanızın tarafıymışız gibi gördüğünüz; Saldırıya uğramamıza, dövülmemize, bıçaklanmamıza, silahla vurulmamıza ve korunamamıza tanık olduğunuz avukatlarız. Bugün de hasım bellendik, bugün de yaşam hakkımız elimizden alındı. Biz bugün, Gebze’de öldürüldük! İcra memurlarıyla birlikte Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir eve hacze giden İstanbul Barosu üyesi meslektaşımız Avukat Ersin Arslan, ev sahibinin silahlı saldırısına maruz kaldı. Borçlu Y.Y. kendisini öldürmek kastıyla doğrudan göğsüne ateş etti, meslektaşımız kaldırıldığı hastanede maalesef hayatını kaybetti. Meslektaşımız henüz 27 yaşında gencecik bir insandı. Görevi gereği gittiği haciz mahallinde katledildi. Acımız ve isyanımız tarifsiz büyüklüktedir. Avukatlara yönelik her saldırıdan sonra yılmadan söyledik; Avukat, yargı mekanizmasının sacayağıdır, hakim ve savcı nasıl korunuyorsa, avukat da öyle korunmalıdır dedik. Savunmanın kutsallığından bahisle, uygulama ve söylemlerle meslek mensuplarımızı hedef göstermeyin dedik. Gün gelecek sizin de avukata ihtiyacınız olacak dedik. Dinletemedik, hakarete uğradık, dövüldük, bıçaklandık, öldürüldük.” dedi.

Davaya müdahil olacaklar

Gebze’de hayatını kaybeden genç meslektaşları Avukat Ersin Arslan’a, Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve dayanma gücü dileyen Horasan açıklamasını şöyle tamamladı: “Üyesi olduğu İstanbul Barosu Başkanlığı nezdinde tüm meslektaşlarımıza başsağlığı diliyor; Gözaltına alınan saldırganın en ağır cezaya çarptırılması için yargılama aşamasında davaya müdahale talebinde bulunacağımızı bu vesileyle kamuoyuna duyuruyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.