Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ferrero Çikolata’nın Manisa’daki fabrikasında kapasite artışına gidildi

FERRERO TÜRKİYE, FERRERO GRUBU’NUN ÖNEMLİ ÜRETİM MERKEZLERİ ARASINDA YER ALAN MANİSA FABRİKASI’NDA KAPASİTE ARTTIRIMINA GİTTİ. NUTELLA İLE KİNDER SÜT DİLİMİ VE KİNDER PİNQUİ’NİN ÜRETİMİNİN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ FERRERO TÜRKİYE’NİN MANİSA FABRİKASI’NDA KAPASİTE ARTIŞI NEDENİYLE BİR ORGANİZASYON DÜZENLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ferrero Çikolata’nın Manisa’daki fabrikasında kapasite artışına gidildi
19 views
10 Ağustos 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ferrero Türkiye, Ferrero Grubu’nun önemli üretim merkezleri arasında yer alan Manisa Fabrikası’nda kapasite artışına gidildi.

Nutella ile Kinder Süt Dilimi ve Kinder Pinqui’nin üretiminin gerçekleştirildiği Ferrero Türkiye’nin Manisa Fabrikası’nda kapasite artışı nedeniyle bir organizasyon düzenlendi. Organizasyona İtalya’nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio, Ferrero Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Aldo Kaslowski, Ferrero Türkiye İran Pakistan Afganistan (TIPA) Bölge Direktörü Azmi Gümüşlüoğlu, MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, MOSB Bölge Müdürü Funda Karaboran, Tek Gıda Manisa Şube Müdürü Yavuz Üçkıran, Ferrero Manisa Fabrika Müdürü Beniamino Macchiarola, Ferrero İnsan Kaynakları Direktörü Kasım Korun ile Ferrero Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Sera Üner katıldı.

Organizasyonda konuşan Ferrero TIPA Bölge Direktörü Azmi Gümüşlüoğlu, “Manisa fabrikamız 2013 yılında faaliyete geçti ve kısa sürede grup içindeki en üst kalite standardımız olan ‘altın standarda’ ulaştı. Üstelik bu standardı üst üste alarak bu başarıyı pekiştirdi. 30 bin ton üretim kapasitesi ile açılan Manisa fabrikamız, kapasitesini 2 kattan fazla artırarak 81 bin tona yükseltiyoruz. Grubun en iyi fabrikaları arasında olmanın haklı gururunu yaşıyoruz; ayrıca, pek çok yeni ürün ve teknoloji için de pilot fabrika olarak gruba öncülük ediyoruz” dedi.

Manisa fabrikasının sadece Türkiye’ye yönelik üretim yapmadığına dikkat çeken Gümüşlüoğlu, “Bölgenin merkez fabrikası olarak konumlanan Manisa fabrikamızdan dünyanın dört bir yanına ürünlerimizi gönderiyoruz. Hali hazırda, Avrupa ülkelerinden Arap ülkelerine, Rusya’dan Uzakdoğu’ya kadar yaklaşık 18 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İhracat yaptığımız ülkelere her yıl yenileri ekleniyor. Yakında 25 pazara ulaşmayı öngörüyoruz. Bu yıl Brezilya’yı da bu ülkeler arasına dahil ettik ve Brezilya’ya şimdiye kadar yaklaşık 8 milyon kavanoz Nutella ihraç ettik. Bu da kapasite artışı ve yeni yatırımlar demek. Hedefimiz Nutella ile Kinder Süt Dilimi ve Kinder Pinqui üretiminde yeni yatırımlarla fabrikamızı daha da büyütmek” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.