Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa TSO’dan otomotiv ve savunma sanayi için eğitim seferberliği

ZAFER KALKINMA AJANSI ‘2020 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI’ KAPSAMINDA ‘MESLEKİ EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI’NA (MEGDEP) SUNULAN 64 PROJE ARASINDA MANİSA TİCARET VE SANAYİ ODASI’NIN BAŞVURU SAHİBİ OLDUĞU, POLİNAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN PROJE ORTAĞI, TİRSAN KARDAN A.Ş’NİN İSE İŞTİRAKÇİ SIFATIYLA YER ALDIĞI “MANİSA TSO’DA OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ İÇİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ” BAŞLIKLI PROJE, 83.50 PUAN İLE TR33 BÖLGESİ İÇERİSİNDE BİRİNCİ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Manisa TSO’dan otomotiv ve savunma sanayi için eğitim seferberliği
142 views
12 Ekim 2020 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zafer Kalkınma Ajansı ’2020 Yılı Proje Teklif Çağrısı’ kapsamında ’Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na (MEGDEP) sunulan 64 proje arasında Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın başvuru sahibi olduğu, Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin proje ortağı, Tirsan Kardan A.Ş’nin ise iştirakçi sıfatıyla yer aldığı “Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi İçin Eğitim Seferberliği” başlıklı proje, 83.50 puan ile TR33 bölgesi içerisinde birinci oldu.

Manisa TSO’nun otomotiv ve savunma sanayi için başlattığı eğitim seferberliği ilk meyvelerini vermeye başladı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortaklığıyla Zafer Kalkınma Ajansı’na sunduğu “Otomotiv ve Savunma Sanayi İçin Eğitim Seferberliği” projesi, 64 proje arasında en yüksek puanı alarak birinci oldu. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezen Şenay, yönetim kurulu üyesi Akın Saadettin Gezgin, Manisa Ticaret Borsası yönetim kurulu üyesi Mehmet Ersaygı, “Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi için Eğitim Seferberliği” projesi kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. “Manisa TSO’da Otomotiv ve Savunma Sanayi için Eğitim Seferberliği” projesinin mesleki eğitimin iyileştirilmesine yönelik önemli bir proje olduğunu ifade eden Vali Yaşar Karadeniz, “Projeyi hazırlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yılmaz: “Var olan değerlerimizi en üst noktaya taşımayı hedefliyoruz”

Meslek liselerinin ülkemiz için önemli bir değer olduğunu ve bu değeri daha yukarı çıkarmak gerektiğini ifade eden Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, “Biz oda olarak var olan değerlerimizi her zaman en üst noktaya taşıma felsefesiyle yola çıkıyoruz. Bu doğrultuda meslek liseleri ülkemiz açısından çok önemli. Avrupa’ya baktığımızda meslek liselerine verilen önem çok fazla. Örneğin Almanya’da üniversite mezunundan çok meslek liseli mezunu var. Ülkemizde de son yıllarda meslek liselerine ayrı bir önem veriliyor. Bu doğrultuda projeler üretiyor. Biz de Zafer Kalkınma Ajansı ile gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra Polinas MTAL ve Tirsan Kardan ile uyumlu bir iş birliği içerisinde projemizi oluşturduk. Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve Manisa’mızın içinde bulunduğu 4 ilin katılım sağladığı 64 proje arasında 1’inciliğe layık görülen bir projeyi Manisa’ya kazandırdık. Bundan sonraki adımlarımızı bundan önce olduğu gibi uyumlu ve hızlı bir şekilde atıp sanayimizdeki ara eleman sıkıntısını bir nebze olsun azaltmayı hedefliyoruz. Ben projenin tüm paydaşlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet okulu gezerek yapılması planlanan projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.