Manisa Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Turgutlu protokolüne Azerbaycan Türklerinden ‘Semeni’ tepsisi

AZERBAYCAN KÜLTÜR DERNEĞİ TURGUTLU ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÜNAL KAĞBA VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, TURGUTLU KAYMAKAMI ALİ YILMAZ VE TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN AKIN’I NEVRUZ BAYRAMI DOLAYISIYLA ZİYARET EDEREK ‘SEMENİ’ ADI VERİLEN VE İÇİNDE FARKLI YİYECEKLERİN OLDUĞU GELENEKSEL TEPSİYİ HEDİYE ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Turgutlu protokolüne Azerbaycan Türklerinden ‘Semeni’ tepsisi
51 views
23 Mart 2021 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Azerbaycan Kültür Derneği Turgutlu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Kağba ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı Nevruz Bayramı dolayısıyla ziyaret ederek ‘Semeni’ adı verilen ve içinde farklı yiyeceklerin olduğu geleneksel tepsiyi hediye etti.

Azerbaycan Kültür Derneği Turgutlu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Kağba ve Yönetim Kurulu Üyeleri Nevruz Bayramını gerçekleştirdikleri ziyaretlerle kutladı.

Azerbaycan Kültür Derneği Turgutlu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Kağba ve Yönetim Kurulu Üyeleri ilk olarak Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz ve eşi Esra Eligüzeloğlu Yılmaz’ı ziyaret ederek, Nevruz Bayramını kutladı.

Ziyarette Azerbaycan Kültür Derneği Turgutlu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Kağba, Kaymakam Yılmaz’a baharın gelişini simgeleyen buğday tohumundan oluşturulmuş çim, çerez, macun ve soğan kabuğu ile haşlanmış boyalı yumurtaların bulunduğu ‘Yeddi levin’ adı verilen yiyeceklerden oluşan Semeni tepsisi takdim etti.

Kaymakam Yılmaz’ın kendilerini çok güzel karşıladığını ve ağırladığını kaydeden Azerbaycan Kültür Derneği Turgutlu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Kağba ve yönetimi Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı da ziyaret ederek Semeni tepsisi hediye etti. Ziyaretlerde yumurta tokuşturulurken baharın gelişi de kutlandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.